אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דפני ליף נעצרה, הפעילים חסמו את הניידת צילום: אריאל בשור

דפני ליף נעצרה, הפעילים חסמו את הניידת

הניסיון להצית מחדש את המחאה עלה לדפני ליף במעצר. שוטרים ופקחים החרימו את האוהלים ואחר כך פרץ עימות שמהלכו נעצרה ונלקחה לניידת המשטרה

22.06.2012, 16:08 | בועז פיילר, ynet

יותר מ-10 שוטרי יס"מ עצרו בצהריים (יום ו') את דפני ליף, שחזרה לשדרות רוטשילד, בניסיון לשחזר את אירועי הקיץ שעבר. עם הגעתה הוחרמו אוהלים והציוד שהביאה. במהלך העימות נגררה ליף על הרצפה ונלקחה למעצר עם עוד פעילים. הפעילים הקיפו את הניידת ולא איפשרו לה לנסוע.

לפני כן פרצו התכתשויות בין פקחי הסיירת הירוקה של עיריית תל-אביב לבין המפגינים. הפקחים ניסו לקחת את האוהלים שהניפו המפגינים, בעוד המוחים מנעו זאת בגופם וצעקו: "תתביישו לכם, זו דמוקרטיה". בין היתר הוחרם ציוד גם לעידן מילר ממאהל הפראיירים שטוען שהיה לו אישור. אחר כך נשא הקהל שלושה אוהלים ומנע מהפקחים לגעת בהם. מילר אמר כי "לא ייתכן שבמדינה דמוקרטית ניטלת מהציבור הזכות הבסיסית להפגין ולהביע את מחאתו. הפעולה האלימה, למרות קבלת אישור מוקדם לארוע, היא עליית מדרגה בניסיון השלטונות לנסות לסתום את פיות הציבור הדורש את שינוי סדר היום החברתי-כלכלי בישראל".

ליף בקיץ שעבר, צילום: שאול גולן ליף בקיץ שעבר | צילום: שאול גולן ליף בקיץ שעבר, צילום: שאול גולן

 

דפני ליף אמרה ל-ynet "הגעתי לכאן היום כדי לחזור ולעלות את המציאות החברתית כלכלית של ישראל לכותרות. צריך פה שינוי אמיתי במדיניות ובחלוקת התקציב. יש דיון על תקציב המדינה בחודש אוגוסט וצריך לחזור לרחובות. אני מרגישה שזה לא שחזור ולא דז'ה וו של שנה שעברה. היציאה לרחובות משנה צורה ואנחנו כאן בינתיים. נראה לי שאני מתכוונת להישאר פה גם בלילה, אני חוזרת לרחוב".

איציק אלרוב: רוצים חברה צודקת

 

כאמור, הפעילים המרכזיים שהובילו את המחאה בקיץ שעבר לא הגיעו. מי שכן הגיע הוא איציק אלרוב, ממובילי מחאת הקוטג' על יוקר המחיה: "בקיץ שעבר מילאו פה את השטח אלפי אוהלים, יש אחוז אחד אוכלוסיה שמנצל את המשאבים של המדינה את הכוח והכסף של כולנו ובסופו של דבר זה יצטרך להתפרק. אין לנו ברירה. אם אנחנו רוצים חברה צודקת ותחרותית, נהיה חייבים לפרק את אותה קבוצה כך שבסופו של דבר המשאבים יתחלקו על פני צלחת גדולה יותר ואנחנו נראה את מה שקרה בשוק הסלולר. את הורדות המחירים נוכל לראות גם בשוק המזון, גם בשוק הבנקאות והפיננסים ונראה שגם משפחות ממעמד הביניים ואף מהשכבות המוחלשות יכולות לסיים את החודש בכבוד".

 

בחודשים האחרונים ניסתה ליף להתניע מחדש את גלגלי המחאה. היא הגיעה לצעדת המחאה של תושבי שכונת התקווה בינואר, נשארה ללון שם ואף ניסתה להקים מחדש את המאהלים המפורסמים. "רצינו להראות שאנחנו כאן, גם אם אנחנו לא בכותרות", אמרה אז. לגבי היוזמה החדשה היא הצהירה כי אין בכוונתה לזוז מהשדרה, כפי שקרה בשבוע שעבר.

בעיריית תל-אביב הבהירו באחרונה כי לא יסכימו להקמת האוהלים מחדש. ראש העיר, רון חולדאי, אף הבהיר כי מה שהיה בקיץ הקודם לא יחזור על עצמו והוא לא ירשה לאנשי האוהלים להשתלט על השדרה.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "העירייה מאפשרת שימוש במרחב הציבורי לצורך קיום הפגנות ורואה במחאה החברתית אקט לגיטימי וצודק. עם זאת, המרחב הציבורי נועד לשימוש כלל הציבור והרשות אמונה על עריכת איזון בין הזכות למחאה לבין שמירת הסדר הציבורי ודאגה לצרכי תושביה. העירייה כבר הודיעה כי לא תאפשר השנה הקמת אוהלים בשדרות רוטשילד לנוכח הקשיים והמטרדים עימם נאלצו להתמודד התושבים בשנה שעברה, דבר שאף הוכר על ידי בית המשפט, כשגיבה את מדיניותינו בנושא. כל בקשה אחרת לשימוש במרחב הציבורי לצרכי מחאה נשקלת לגופה, ורבות מהבקשות נענות בחיוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
קיבלה את 2 דקות התהילה מספיק!! אין נפלה התקשורת בדיחה שלא מצחיקה
לא רוצה הפגנות וקשקושים ע''י כל מיני אנשים בלי מטרות מוגדרות, בלי אחריות וחיפוש אחרי פרסום. מה אנחנו צריכים להגיע למצב של יוון בגלל חסרי אחריות!!!!!!!!!!! מי שרוצה שיקים מפלגה וישתתף בבחירות הבאות. מה שרואים משם ( מהממשלה ) לא רואים מכאן מהרחוב. אולי המפגינים צודקים ואולי הם טועים אבל יש רק מקום אחד לבדוק ולהשפיע על ידי הבוחרים ומתוך הממשלה.
אורנה , תל אביב  |  22.06.12
לכל התגובות