אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמיכה מפתיעה: מייסד אפל ביקר את קים דוטקום בניו זילנד צילום: בלומברג

תמיכה מפתיעה: מייסד אפל ביקר את קים דוטקום בניו זילנד

סטיב ווזניאק, שהקים את ענקית הטכנולוגיה יחד עם סטיב ג'ובס, נסע להיפגש עם מייסד מגה-אפלוד שהיה עצור בביתו; דוטקום: "מתכנן להקים אתר למוזיקאים"

22.06.2012, 16:48 | דור צח

קים דוטקום, מייסד אתר ההורדות מגה-אפלוד, אמנם קיבל יחס של פושע מסוכן כשנעצר בתחילת השנה בניו זילנד, אבל נראה שלפחות בתעשיית הטכנולוגיה יש מי שחולקים על כך. סטיב ווזניאק, שהקים את אפל יחד עם סטיב ג'ובס, ביקר את דוטקום בניו זילנד לפני חודשים ספורים, לאחר שהאחרון שוחרר למעצר בית - כך דיווח דוטקום עצמו בחשבון הטוויטר שלו.

"ווזניאק הוא אגדה, והעניק לי תמיכה מלאה", אמר אמש (ה') דוטקום לאתר חדשות שיתוף הקבצים TorrentFreak. מייסד מגה-אפלוד אף העלה לחשבון האינסטגרם שלו תמונה משותפת שלו ושל מייסד אפל.

דוטקום הסביר שווזניאק, שכיום אינו ממלא תפקיד פעיל באפל, היה מעורב בהקמת ה-EFF - ארגון זכויות הגולשים הוותיק בארה"ב. הארגון נאבק כיום על כך שגולשים שנעזרו במגה-אפלוד כשירות אחסון יוכלו להוריד ממנו את הקבצים שהעלו, לאחר שממשלת ארה"ב סגרה את מגה-אפלוד ומנעה מהגולשים גישה אליו. "כשאקבל את רכושי בחזרה, אהפוך לתומך מרכזי ב-EFF. זה בטוח", מסר דוטקום.

היזם הצבעוני מסר בנוסף בטוויטר כי בכוונתו להקים אתר בשם Megabox, שיאפשר למוזיקאים למכור את יצירותיהם ישירות - מבלי לעבור דרך חברות התקליטים. דוטקום אף הבטיח שהאמנים יוכלו לשמור 90% מהרווחים. "זה עומד לשחרר אתכם", אמר דוטקום בפנייה ליוצרים.

מייסד מגה-אפלוד (ששמו המקורי הוא קים שמיץ) נעצר בינואר עם עובדים נוספים באתר במבצע מתוקשר, כשיחידת הלוחמה בטרור של ניו זילנד פשטה על האחוזה שלו. במקביל סגר ה-FBI את אתר שיתוף הקבצים, שנחשב לגדול בעולם עד אז. כעת נאבקת ארה"ב מבחינה משפטית על הסגרת דוטקום, על מנת להעמיד אותו לדין פלילי. וושינגטון אף הגדירה את תיק דוטקום "אחד מהגדולים בתחום זכויות היוצרים שנידונו בארה"ב אי פעם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות