אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין מבקש מחברות נפט גדולות גישה לפרוייקטים בינלאומיים צילום: אלכס קולומויסקי

פוטין מבקש מחברות נפט גדולות גישה לפרוייקטים בינלאומיים

נשיא רוסיה ביקש ממנכ"לים של יצרניות נפט בארה"ב ובאירופה להעניק לחברות רוסיות גישה למאגרים בינלאומיים. בתמורה הציע מאגרי נפט הלא מנוצלים ברוסיה

22.06.2012, 22:34 | בלומברג
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ביקש ממנכלים של יצרניות נפט בארה"ב ובאירופה להעניק לחברות רוסיות גישה לנכסים בינלאומיים והציע בתמורה כמה ממאגרי הנפט הגדולים בעולם אשר עוד לא נוצלו.

פוטין, המארח את ראשי רויאל דאטש של (Sell), קונקו-פיליפס ו-Eni SpA בפורום הכלכלה העולמית בסנט פטרסבורג, ניצל את האירוע כדי להגיד שרוסיה היא אחת מהמדינות האטרקטיביות ביותר עבור השקעות באנרגיה.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, צילום: אלכס קולומויסקי נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין | צילום: אלכס קולומויסקי נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, צילום: אלכס קולומויסקי

"רוסיה מאפשרת מעורבות רחבה של חברות זרות בסקטור הנפט, הרבה יותר משאר המדינות", אמר פוטין בנאום שנשא אתמול והצביע על מדינות כמו מקסיקו ונורבגיה בהן חברות בבעלות המדינה שולטות בתעשיית האנרגיה.

החברה הרוסית שבבעלות המדינה OAO רוזנפט, יצרנית הנפט הגדולה ביותר ברוסיה, יצרה בריתות עם אקסון מוביל, Eni וסטאטאויל השנה אשר מעניקות גישה למאגרים ימיים בהם פוטנציאל למיליארדי חביות נפט בתמורה לנתחים בפרויקטים מחוץ לרוסיה.

"יש נטייה טבעית שכאשר יש לך תעשייה מקומית גדולה אתה רוצה לגדול ברמה הבינלאומית" אמר דניאל יארג'ין, אנליסט אנרגיה וזוכה פרס פוליצר על ספריו בנושאי התפתחות תעשיית הנפט הגלובלית. "פוטין רוצה חברות נפט בינלאומיות גדולות", הוא אמר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות