אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סערה באסיפת בעלי האג"ח של ישאל: "ההסדר בקמן אחזקות לא מתקדם"

סערה באסיפת בעלי האג"ח של ישאל: "ההסדר בקמן אחזקות לא מתקדם"

כך לדברי רגינה אונגר, מנכ"לית קמן אחזקות וישאל שהוסיפה: "המיזוג בין פעילות התעופה לפעילות המתכות תקוע" . בעלי אג"ח ה' של ישאל החליטו על כינוס אסיפה נוספת בה תועלה החלטה למנות נציגות לבעלי האג"ח ולשכור עו"ד

24.06.2012, 15:11 | אסף גילעם

באסיפת מחזיקי אג"ח ה' של ישאל, שהתקיימה היום במשרדי הנאמן בתל אביב, פרסה, רגינה אונגר, מנכ"לית קמן אחזקות וישאל, את מצבה העדכני של החברה, שהוביל את ישאל לגרעון בהון העצמי של 23.8 מיליון שקל. עוד בטרם לאסיפת בעלי האג"ח פרסמה החברה הודעה למחזיקי האג"ח לפיה היא פונה אל בעלי האג"ח בבקשה להתחיל בהליכי הסדר חוב.

לקראת קיום אסיפת בעלי האג"ח פרסמה החברה מצגת  ובה סיפקה למשקיעים מבט על מצבה ועל מצב קמן אחזקות החברה בת.

לישאל אחזקת מיעוט של 32% בניו פארם, ו-100% בקמן תעשיות המרכזת את פעילות התעשייה של הקבוצה. "כמו שאמרנו בעבר, קמ"ן תעשיות צריכה ארגון מחדש עאל מנת להגיע ל-NAV חיובי". אונגר הסבירה כי המיזוג בין פעילות התעופה לפעילות המתכות "לא מתקדם". אונגר הסבירה "סברנו שנוכל לקדם את ההסדר בקמן אחזקות – אך ההסדר לא מתקדם". מתחילת 2012 ישאל אינה משלמת תשלומי אשראי שוטפים לנושיה השונים (מלבד מחזיקי האג"ח שקיבלו את תשלום אפריל במועדו –א"ג). בגלל המצב, כשההסדר אינו מתקדם ותשלום ספטמבר מתקרב, הסבירה אונגר כי החברה פונה למחזיקים בפניה להסדר 'ברמה ראשונית'".

רגינה אונגר, מנכ"ל קמן אחזקות וישאל. "ההסדר בקמן אחזקות לא מתקדם" רגינה אונגר, מנכ"ל קמן אחזקות וישאל. "ההסדר בקמן אחזקות לא מתקדם" רגינה אונגר, מנכ"ל קמן אחזקות וישאל. "ההסדר בקמן אחזקות לא מתקדם"

המחזיקים תהו מדוע אליהם לדון עם החברה, לאחר שהסדר הקודם שהושג בין חברת האם, קמן אחזקות, לבין מחזיקי האג"ח שלה תקוע היום, בדיוק מאותן סיבות, כשהכל תלוי במו"מ מול דיסקונט.

"שנה שלמה גוררים אותנו באחזקות - למה שנשב לשולחן, כשהצד השני לא יכול לממש את ההבטחות שלו?" תהה אחד מהמחזיקים הפרטיים. בתגובה אמרה אונגר, "אתה צודק, הבנק עשה סוג של עצירה, אנחנו מחכים לדיסקונט". "איפה בעל השליטה? מה הוא מתכוון לעשות", תהו המחזיקים, ואונגר הסבירה כי מוקדם לענות אך 'אלרואי מעורב'.

לאחר עזיבת נציגי החברה את החדר, דנו המחזיקים בדרכי הפעולה העדיפות. בתום דיון סוער, כשמצד אחד החשש שפעולה חריפה של המחזיקים תדחוק את שאר הנושים לפעולה ותשלח את החברה לפירוק, לבין החשש שנכסי החברה שאינם משועבדים לא ישארו בחברה לטובת המחזיקים, אם לא יהיו מעורבים בתהליך. בתום הדיון הוחלט על כינוס אסיפה נוספת, בה תועלה להצבעה ההחלטה למנות נציג למחזיקים ולשכור עו"ד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות