אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר מקדם הוזלת ביטוח של רכבים חדישים צילום: נועם מושקוביץ

שר האוצר מקדם הוזלת ביטוח של רכבים חדישים

משרד האוצר הודיע על מהלך שיוביל להוזלת ביטוח של רכבים שיותקנו בהם טכנולוגיות מסוימות, אך בפועל יביא להורדת מחירי הביטוח של רכבים חדישים

25.06.2012, 11:52 | תומר הדר

שר האוצר יובל שטייניץ מקדם מהלך, בכפוף לאישור הכנסת, שיוביל להוזלת ביטוחי חובה של רכבים שבהם יותקנו טכנולוגיות מצילות חיים. כך הודיע היום (ב') משרד האוצר.

כיום קביעת מחיר ביטוח רכב החובה נעשית על סמך אופן השימוש, בעלות הרכב, נפח המנוע, כריות אוויר וחמישה משתנים המתייחסים למאפייני הנהגים (גיל, ותק, מין, מספר תאונות ושלילות רישיון).

בהודעת משרד האוצר נכתב כי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, עודד שריג, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ועמותת אור ירוק בחנו את הנושא, "ונמצא כי יש להרחיב את המשתנים לתמחור דמי ביטוח החובה כדי לשקף התפתחויות טכנולוגיות ומערכות בטיחות חדשות לרכב".

המשתנים החדשים הם מערכת לבקרת יציבות (ESP), מערכת למניעת נעילת גלגלים (ABS), מערכת התראה על אי שמירת מרחק (FCW), מערכת התראה על סטייה מנתיב (LDW), סוג ההנעה (בנזין, דיזל, גז, חשמל) ומספר כוחות סוס של הרכב.

אינפיניטי M37. ההטבות יועילו בעיקר לרוכשי רכבי יוקרה אינפיניטי M37. ההטבות יועילו בעיקר לרוכשי רכבי יוקרה אינפיניטי M37. ההטבות יועילו בעיקר לרוכשי רכבי יוקרה

מהודעת האוצר עולה כי במסגרת המדיניות שמקדם האוצר, יינתנו הטבות בביטוח החובה למחזיקי רכב חשמלי. יתרה מזאת, ההטבה תתבסס על "מספר כוחות הסוס של הרכב", כלומר ככל שהרכב יהיה חזק יותר, כך תינתן לו הטבה פחותה.

אלא שבפועל המערכות שבגינן יוענקו ההטבות בביטוח החובה הן נחלתם של רוכשי מכוניות חדשות בלבד. כך לדוגמה יוענקו הטבות למכוניות המצוידות בבקרת יציבות, וכל המכוניות החדשות הנמכרות בישראל מצוידות בבקרת יציבות על פי חוק, כלומר מדובר בהטבה שכל בעל רכב חדש באשר הוא יקבל. הטבה מוענקת כתמריץ לקבוצה מסוימת, אך "הטבה" זו תוענק לכל בעלי המכוניות החדשות, מה שמבטל את עצם היותה תמריץ. יתרה מזאת, בפועל מערכת ABS אינה מותקנת במכוניות ישנות יותר, כך שההטבה תהיה רק נחלתם של מי שיכולים להרשות לעצמם מכונית חדישה.

נוסף על כך, המערכת לשמירת מרחק והמערכת שמתריעה על סטייה מנתיב מותקנות במכוניות יוקרה, כגון אינפיניטי, וולבו ומרצדס. יצרני הרכבים העממיים כגון טויוטה, מאזדה ורנו אינם מציעים מערכות כאלה בדגמיהם המשפחתיים.

במשרד האוצר מדגישים כי ההטבות יהיו תקפות גם למכוניות שבהן יותקנו מערכות לשמירה על מרחק לאחר רכישת הרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ששוב נגיד: ביבי טוב לעשירים?
כמה נזק יעשה ביבי לעשירונים האמצעיים והתחתוניים כד שיתעופף מראשות הממשלה? למה לא הבינו האנשים את אופי הבןאדם כשהיה שר אוצר לפני 10 שנים וסגר את הברזים לכל ה"חד הוריות" (חד הורי=אלמנות, גרושות וכאלו שהביאו ילד מחוץ לנישואין)? אל תגידו שכל המהלכים של היום לא היו כתובים על הקיר. האיש הזה מונע על ידי כוח הטייקטונים ושכונות היוקרה. מתי תבינו את זה לכל הרוחות ותתחילו להוריד אותו?
אורית  |  25.06.12
לכל התגובות