אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשולי הרשת: הווירוס שגורם למדפסת לדבר שטויות

בשולי הרשת: הווירוס שגורם למדפסת לדבר שטויות

לפי חברת האבטחה סימנטק, תוכנה זדונית פגעה באלפי מדפסות משרדיות ברחבי העולם, וגורמת להן להדפיס עמודים שלמים בג'יבריש

25.06.2012, 15:32 | סוכנויות הידיעות

אלפי מדפסות משרדיות בחברות גדולות ברחבי העולם מדפיסות עמודים שלמים בג'יבריש, ומבזבזות כמויות עצומות של דפים. זה אולי נשמע כמו מצב הדברים הטבעי, אבל נראה שהפעם תוכנה זדונית מעורבת בעניין.

האתר ZDNet מדווח כי לטענת מומחי אבטחה מחברת סימנטק, התוכנה הזדונית שהתגלתה ב-2010 וזכתה לכינוי Milicenso משמשת כסוס טרויאני. הקורבנות העיקריים הן חברות גדולות בארצות הברית, הודו, צפון אירופה (כולל בריטניה) ודרום אמריקה.

לטענת סימנטק ישנן מספר דרכים שבאמצעותן התוכנה הזדונית יכולה לחדור למחשבים אישיים, ובהן פתיחת קובץ זדוני המצורף לאימייל או כניסה לאתר שנפגע. ברגע שהתוכנה נפתחת, היא מנווטת מחדש את המשתמשים לעמודי פרסומות - דרך שכיחה עבור מחברי התוכנות הזדוניות לגרוף הכנסה מהירה. אולם מתברר כי אחת מ"תופעות הלוואי" של התוכנה פוגעת במדפסות.

התוכנה מורה לווינדוס להדפיס מסמכים שלא ניתן לקרוא בלי שימוש בכלים מיוחדים - ועל כן הם מודפסים בג'יבריש. ההדפסה אינה נפסקת עד שנגמר הנייר במדפסת, או עד שמוציאים את המדפסת מהחשמל. המפתחים של Milicenso אמנם אינם מרוויחים מכך דבר, אלא אם הם גם מייצרים מדפסות חסינות, אך ייתכן שמדובר פשוט במעשה קונדס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות