אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היומן הצפוף של שלמה זוהר: נשיא, מנכ"ל ויו"ר בשלוש חברות צילום: גלעד קוולרצ'יק

היומן הצפוף של שלמה זוהר: נשיא, מנכ"ל ויו"ר בשלוש חברות

זוהר, שמונה בפברואר ליו"ר נעמן פורצלן ומכהן גם כמנכ"ל חברת איי.די.או ונשיא אנטרופי, ירוויח בנעמן 42 אלף שקל בחודש עבור 35 שעות עבודה

26.06.2012, 07:50 | אסף גילעם

שלמה זוהר בדרך להוסיף עוד תלוש שכר לרשימה. זוהר, המכהן כמנכ"ל חברת הנדל"ן איי.די.או מקבוצת שיכון ובינוי, במקביל לתפקידו כנשיא חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, מונה בסוף פברואר האחרון גם לתפקיד יו"ר נעמן פורצלן מקבוצת הרבוע הכחול שבשליטת דודי ויסמן.

נעמן עוסקת ביבוא ושיווק כלי בית ושולטת בוורדינון טקסטיל ובששת־רשת חנויות כלי בית. אתמול זימנה החברה אסיפת בעלי מניות לאישור הסכמי העסקה חדשים, כולל הסכם השכר של זוהר. לפי ההסכם המוצע, יקבל זוהר בתפקידו כיו"ר נעמן דמי ניהול בהיקף 42.5 אלף שקל לחודש ויספק לנעמן שירותי ניהול כלליים בתור יו"ר פעיל, שיכללו ניהול ענייני דירקטוריון, ניהול אסטרטגי, פיתוח הפעילות העסקית של החברה, קיום קשרים מול שוק ההון ותאגידים בנקאיים, ליווי בהקמת מטה בחברה, ליווי תהליך המיזוג של ורידנון עם החברה ועוד.

את כל השירותים האלו יספק זוהר בהיקף משרה של 35 שעות חודשיות בלבד: כלומר ארבעה ימי עבודה בחודש. מועד האסיפה נקבע ל־3 ביולי, כאשר אישור הסכם העסקתו של זוהר דורש אישור של רוב רגיל מקרב בעלי המניות בחברה. בעל המניות העיקרי בחברה, מלבד אלון רבוע כחול שבשליטת דודי ויסמן (77%), הוא בית ההשקעות דש איפקס שמחזיק בכ־11.2% - מחצית מאחזקות הציבור בנייר.

זוהר, שכיהן במשך חמש שנים כיו"ר דיסקונט, עזב את התפקיד בסוף 2010, בשל דרישתו של בעל השליטה בבנק מתיו ברונפמן. זוהר אמר לאחר מכן כי "אם תגיע הזדמנות להוביל גוף פיננסי גדול, כמו חברת ביטוח או בית השקעות, אשמח לעשות זאת ב־70%-60% משרה. אני לא מוכן לעבוד במשרה מלאה".

נראה שזוהר נאמן להחלטתו שלא לעבוד במשרה מלאה באף מקום, אף שמסתמן כי מספר המשרות המצטבר שבהן הוא אוחז במקביל לא מותיר לו הרבה זמן פנוי. בחברת איי.די.או, כיהן זוהר החל ב־2010 כיו"ר ומנכ"ל, כשביולי שעבר עזב את כיסא היו"ר והמשיך לכהן כמנכ"ל ב־50% משרה. בעקבות עזיבת תפקידו כיו"ר זכה אז זוהר למענק בהיקף 250 אלף שקל. על תפקידו כמנכ"ל מקבל זוהר שכר בעלות של כ־60 אלף שקל בחודש (צמוד למדד).

באוגוסט שעבר הועלתה האפשרות שזוהר ישמש כנציגו של יצחק תשובה במו"מ מול מחזיקי האג"ח בדלק נדל"ן. באותה העת פנה "כלכליסט" אל זוהר ותהה כיצד ייתכן שישמש הן כנציג הבעלים של חברה והן, תחת תפקידו באנטרופי, כיועץ למוסדיים. בעקבות זאת, ויתר זוהר על התפקיד כנציגו של תשובה.

שלמה זוהר, צילום: אלכס קוילמוסקי שלמה זוהר | צילום: אלכס קוילמוסקי שלמה זוהר, צילום: אלכס קוילמוסקי

במהלך הקריירה זכה זוהר לעבוד עם מרבית הקבוצות העסקיות המובילות במשק הישראלי. עוד לפני שמונה ליו"ר דיסקונט, ניהל זוהר עם אחיו אהרון משרד רואי חשבון מהבולטים בארץ שלקח חלק בעסקאות משמעותיות רבות. לאחר שעזב את דיסקונט שימש זוהר כיו"ר קבוצת ספיר האמריקאית ועד היום הוא מכהן כדירקטור בדלק US, מקבוצת דלק, וכדירקטור חיצוני בחברת המשקאות טמפו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות