אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: האוליגרכים שמחים עם פוטין צילום: קובי גדעון לע"מ

דיבידנדים: האוליגרכים שמחים עם פוטין

בואו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עורר התרגשות רבה בקרב בעלי הון מרוסיה ואוליגרכים מקומיים

26.06.2012, 09:37 | כתבי כלכליסט

אנשי עסקים ובעלי הון שהתלוו לביקורו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בישראל התכנסו אתמול לארוחת צהריים חגיגית במלון רמדה בנתניה מיד לאחר חנוכת האנדרטה לזכר חללי הצבא האדום במלחמת העולם השנייה שנערכה בעיר, שבה לקח חלק פוטין בעצמו.

יורי קנר , צילום: נמרוד גליקמן יורי קנר | צילום: נמרוד גליקמן יורי קנר , צילום: נמרוד גליקמן

בלובי המלון קידמו את פני האורחים מלצריות עם קוויאר אדום ושחור (כשרים). לאחר מכן נהנו מארוחה שהפיק ארגון יהודי רוסיה, שהוא גם עומד מאחורי האנדרטה שעלתה על פי הערכות קרוב ל־10 מיליון שקל.

לארוחה הגיע מיכאיל פרידמן, מעשירי רוסיה, בעל הון של 13.4 מיליארד דולר שאותו צבר בפעילות בתחומי בנקאות (אלפא־בנק), קמעונאות ונפט (שותפם של לן בלווטניק וויקטור וקסלברג בענקית האנרגיה TNK-BP). פרידמן לא התעכב באירוע והמשיך לירושלים, שם הוזמן להשתתף עם פוטין בארוחת ערב אצל נשיא המדינה שמעון פרס.

הנוכחים המתינו בקוצר רוח ללב לבייב ויצחק תשובה, שנכחו בטקס חנוכת האנדרטה, אך בשל עיכובים בעריכת הטקס השניים נאלצו לוותר על הסעודה.

עוד השתתפו במינגלינג הרוסי: יו"ר קונגרס יהודי רוסיה יורי קנר, איש
גבריאל מירילשוילי , צילום: נמרוד גליקמן גבריאל מירילשוילי | צילום: נמרוד גליקמן גבריאל מירילשוילי , צילום: נמרוד גליקמן
עסקים רוסי שעשה את הונו מפעילות נדל"נית במוסקבה; בוריס מינץ, בעל השליטה בחברת O1 Properties המחזיקה באחד התיקים הגדולים ביותר בתחום משרדי פאר במוסקבה; גבריאל מירילשווילי, פעיל בענף המזון ברוסיה ולאחרונה עבר לגור בהרצליה; והרמן זכריאייב, איל הון הפעיל בתחומי תשתיות ונדל"ן. נכחו גם אנשי עסקים מקומיים כמו הבעלים לשעבר של קבוצת הכדורגל מכבי נתניה דניאל יאמר, וכדורסלן העבר טל ברודי.

אולגה ויניאר

חיים כצמן מסביב לשאון

מושך קהל: שלשום בבוקר ערכה גזית גלוב את כנס המשקיעים השנתי שלה בבורסה (אם לא נחשיב את הפגרה של השנה שעברה שבה הונפקה החברה בניו יורק). המוסדיים גדשו את האולם, עד כדי כך שבמשך דקות לא התאפשרה כניסתם של חלק מהאנשים שבאו לשמוע את חיים כצמן נואם.

וריאציה קולטוריסטית: את היום סגר כצמן בפרמיירה להצגה "33 וריאציות" של בית ליסין, אשר נערכה לכבוד ידידי התיאטרון. כצמן הגיע מלווה בהילה ורני רהב, שהתנחמו באירוע מביטול בואו של לארי קינג, שלכבודו היו אמורים לארח ערב מינגלינג. עוד נכחו: יו"ר אגודת הידידים ג'ני ברנדס, דורית וארז מלצר שהביאו גם את הבת יערה, וגם אהוד ברק עם אשתו נילי פריאל, פגשו את הלשעברית נאווה ברק. היום ימריא כצמן בחזרה לביתו במיאמי.

חיים כצמן, צילום: Creative Spirit / Cedric Samson חיים כצמן | צילום: Creative Spirit / Cedric Samson חיים כצמן, צילום: Creative Spirit / Cedric Samson

מדעי הנדל"ן: בשעות אחר הצהריים השתתף כצמן בחנוכת מכון גזית־גלוב לחקר הנדל"ן במרכז הבינתחומי הרצליה, והוקרה למפעל חייו ותרומתו לתחום מחקר הנדל"ן של פרופ' פיטר לינמן. אחרי קוקטייל מכווץ, כצמן ולינמן השתתפו בהרצאות ובפאנל בנושא נדל"ן עולמי, שנערך בפני הנוכחים ובהם: נתן חץ, דורי סגל, אביגדור קלנר ואריה מינטקביץ.

החשכ"לית זרמה למקורות

ביום חמישי שעבר ירדה החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי־בויאנג'ו, למתקן ההתפלה בשורק של חברת מקורות. היא נפגשה עם המנכ"ל שמעון בן חמו על כוס מים מותפלים, ושמעה ממנו על השקעה של כחצי מיליארד שקל בהקמת המתקן. היום תוביל החשכ"לית את הכנס השנתי של אגף החשב הכללי, שבו ישתתפו בין היתר שר האוצר יובל שטייניץ וסגנו יצחק כהן, המנכ"ל דורון כהן, וגם קודמה בתפקיד - שוקי אורן - המשמש היום כמנכ"ל חברת קרדן אן.וי.

שמעון בן חמו מנכ"ל מקורות והחשבת הכללת באוצר מיכל עבאדי-בויאנג שמעון בן חמו מנכ"ל מקורות והחשבת הכללת באוצר מיכל עבאדי-בויאנג'ו שמעון בן חמו מנכ"ל מקורות והחשבת הכללת באוצר מיכל עבאדי-בויאנג

לא רק עבאדי־בויאנג'ו זרמה למקורות. אתמול התארחו ששת נגידי הבנקים המרכזיים האפריקאים של קניה, אוגנדה, גאנה, דרום סודן, זמביה וממלכת סווזילנד אצל יו"ר מקורות אלכס ויז'ניצר. הם התעניינו בטכנולוגיות שיאפשרו חיסכון למשקי המים השחונים במדינותיהם.

בין הגומות

עשרות אנשי עסקים לקחו בסופ"ש חלק בטורניר הגולף הבינלאומי Mercedes Trophy, שהתקיים במועדון הגולף געש לראשונה בישראל.

הפרסומאי משה נסיס, צילום: תמר מצפי הפרסומאי משה נסיס | צילום: תמר מצפי הפרסומאי משה נסיס, צילום: תמר מצפי

מלבד משחק הגולף "תשע גומות", קיבלו המשתתפים נסיעות מבחן על רכבי מרצדס. רוב אנשי העסקים התמקמו באמצע הטבלה, ובהם היזם ואיש העסקים כרמל ורניה, לשעבר המדען הראשי, עם 18 נקודות; מנכ"ל חברת הסקרים טלסקר דורי שדמון, עם 17 נקודות; ועו"ד ליפא מאיר עם 16 נקודות. נשפו בעורפם בעלי הבינלאומי ופז צדיק בינו; הפרסומאי משה נסיס; ודני פייזר, בעלים ומנכ"ל של רולקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות