אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק המספרים: חובה משתלמת צילום: תומי הרפז

חוק המספרים: חובה משתלמת

על פי סקר שערך "כלכליסט" בקרב מאות שותפים ממשרדים ברחבי הארץ התברר כי 78.6% חושבים כי יש להנהיג חובת השתלמות כתנאי להמשך הרישיון

26.06.2012, 19:21 | דודי זלמנוביץ'

בחלק ממדינות העולם עורכי הדין מחויבים לשמור על רמתם המקצועית במסגרת השתלמויות מקצועיות. כך, בארה"ב יש תוכניות השתלמות שבמסגרתן עורך הדין צובר על ידי ההשתלמויות נקודות הנדרשות לו לשם המשך הזכאות להחזיק בתעודת עורך דין ולהיות חבר בלשכת עוה"ד של אותה מדינה. בישראל אין כיום חובת השתלמות לעורכי דין.

שאלת החלת חובת ההשתלמות בארץ עלתה בסקר רב־היקף שערך לאחרונה "כלכליסט" בקרב מאות שותפים ממשרדים ברחבי הארץ. 78.6% מהמשתתפים בסקר השיבו כי לדעתם יש להנהיג חובת השתלמות כתנאי להמשך הרישיון, כנגד 21.4% שהתנגדו. מבין הנשאלים, דווקא במשרדים הקטנים תמכו בכך 81.4%, בעוד שבמשרדים הגדולים התוצאה היתה מעט נמוכה יותר — 73.8% תומכים. הסבר אפשרי לכך הוא שהמשרדים הגדולים מנהיגים תוכניות הדרכה והשתלמות שוטפות בתוך המשרד. מבין כלל השותפים שנשאלו, דווקא בני ה־50 ומעלה תמכו באופן נרחב יותר בחובת ההשתלמות (83.9%) ביחס לחבריהם הצעירים יותר (72%). דבר המלמד על פתיחות רבה של השותפים הוותיקים לצורך לרענן ולהתעדכן בתחומי עיסוקם.

הכותב הנו מנכ"ל GLawBAL

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות