אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השביעית – דלק נדל"ן דוחה את מימוש האופציה של תשובה על אלעד מגורים צילום: עמית שעל

בפעם השביעית – דלק נדל"ן דוחה את מימוש האופציה של תשובה על אלעד מגורים

החברה הודיעה כי היא דוחה את המועד האחרון למימוש האופציה של יצחק תשובה, בעל השליטה, לרכישת 25% ממניות אלעד מגורים תמורת 60 מיליון שקל

27.06.2012, 10:28 | מעין מנלה
בפעם השביעית – דלק נדל"ן דוחה את מימוש האופציה של בעל השליטה, יצחק תשובה, על אלעד מגורים ב-60 מיליון שקל.

החברה דיווחה היום (ד') כי היא דוחה את המועד האחרון למימוש האופציה לרכישת 25% ממניות אלעד מגורים יהיה עד ל-2 באוקטובר. זאת לאחר שש דחיות קודמות של מועד מימוש האופציה.

החברה הודיעה לבורסה כי על בסיס הארכת האופציה החליטה ועדת הביקורת כי "בנסיבות שבהן מצויה החברה נכון לא לקיים בשלב זה דיון בשאלת מימוש או אי מימוש האופציה". 

יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן, צילום: גיא אסיאג יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן | צילום: גיא אסיאג יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן, צילום: גיא אסיאג

דלק נדל"ן נמצאת בתהליך הסדר חוב עם בעלי האג"ח שלה. ב-20 ליוני 10 משקיעים פרטיים המחזיקים בסדרות אג"ח ה' ו-כ"ה של דלק נדל"ן בהיקף מצרפי של 12 מיליון שקל הגישו בקשת רשות ערעור לביהמ"ש העליון על החלטת המחוזי בנוגע לכינוס אסיפת נושים לאישור הסדר החוב.

מחזיקי האג"ח הלינו על כינוס אסיפת נושים שלא כדין. לטענתם, השופטת ורדה אלשיך טעתה כאשר קראה לזימון האסיפה לאישור ההסדר מבלי שהונח הסדר סופי על השולחן אלא רק מתווה עקרונות ראשוני "שאינו עלה על הוראות החוק, מבלי שהחברה מילאה אחר חובות ההמצאה והגילוי הנדרשות ממנה".

 

לפני כשבועיים קיבלה דלק נדל"ן התראה שלישית מצד קונסורציום הבנקים המממנים של נכס הדגל שלה - פורטפוליו החניונים בבריטניה שמוחזק על ידי החברה־הבת (85%) DGRE ומושכר ל־NCP. ההתראה אינה משנה דבר בפועל, אולם תזמונה בעת מרתון הדיונים בין תשובה לבין בעלי איגרות החוב לגבי הסדר החוב בחברה, יוצר חשש בקרב בעלי האג"ח מאחר שהם עלולים לאבד את הנכס העיקרי, שעליו עתיד להתבסס ההסדר.

באפריל דרשה הפניקס, אשר גם היא בשליטת תשובה, מדלק נדל"ן לחייב את תשובה, לממש מניות המהוות 25% מהונה המונפק והנפרע של אלעד מגורים בסכום של 60 מיליון שקל. לחברת הפניקס שעבוד בדרגה ראשונה על כל מניות אלעד מגורים. במאי דחתה השופטת ורדה אלשיך את הבקשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות