אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרדוק מנסה להרגיע את המשקיעים: מפצל את ניוז קורפ צילום: בלומברג

מרדוק מנסה להרגיע את המשקיעים: מפצל את ניוז קורפ

ענקית התקשורת הודיעה כי היא "שוקלת ארגון מחדש כדי להפריד את עסקיה לשתי חברות ציבוריות נפרדות"; זאת בעקבות לחץ המשקיעים להתרחק מעסקי העיתונות הכתובה לאחר פרשת האזנות הסתר

27.06.2012, 12:04 | סוכנויות הידיעות
ענקית התקשורת של רופרט מרדוק, ניוז קורפ, נקטה בצעד חשוב להרגעת בעלי המניות והכריזה על פיצול נכסיה לשניים: חברת בידור וחברת הוצאה לאור. עם זאת, טרם נקבע מבנה ההנהלה של שתי החברות המוצעות, מה שמעלה שאלות לגבי תוכניותיו של מרדוק לירושת החברה, שנמצאת בבעלות משפחתית.

בעלי המניות החלו ללחוץ על ניוז קורפ להיפטר מעסקי העיתונות הכתובה שלה לאחר פרשת האזנות הסתר בעיתונים בריטיים אשר אילצו את החברה לזנוח את הצעת הרכש לרשת הטלוויזיה BskyB. הפיצול ישלח מסר ברור למשקיעים כי החברה מתרחקת משורשיה בעיתונות הכתובה.

ההצעה לפיצול החברה לשתי חברות ציבוריות שלחה את ניוז קורפ לעליות של 8% במסחר בנאסד"ק ל-21.76 דולר למניה - המחיר הגבוה ביותר למניה מאז 2007. בשנה שעברה צללה מניית ניוזקורפ על רקע פרשת האזנות הסתר.

מספר עורכים בכירים ומוציאים לאור בניוז קורפ נפגשו עם מנהלים בכירים במטה החברה במנהטן כדי לדון בפרטי הפיצול, כך דיווח ה"ניו יורק טיימס" בהסתמך על אנשים הבקיאים בדבר.

רופרט מרדוק, בעלי ניוז קורפ, צילום: בלומברג רופרט מרדוק, בעלי ניוז קורפ | צילום: בלומברג רופרט מרדוק, בעלי ניוז קורפ, צילום: בלומברג

ניוז קורפ שכרה את גולדמן זאקס ובלייר אפרונ'ס כדי לטפל בהליך הפיצול, כך לפי אנשים הבקיאים בעניין.

רשת CNBC דיווחה כי ניוז קורפ עשויה להודיעה על פרטי הפיצול כבר מחר. ניוז קורפ הודיעה בתגובה כי היא "שוקלת ארגון מחדש כדי להפריד את עסקיה לשתי חברות ציבוריות נפרדות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות