אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אינטל קפיטל צירפה שני בכירים מפיטנגו ומג'נסיס צילום: ישראל הדרי

קרן אינטל קפיטל צירפה שני בכירים מפיטנגו ומג'נסיס

ל"כלכליסט" נודע כי זרוע ההשקעות של ענקית השבבים גייסה מומחים מקומיים בהון סיכון, כחלק מכוונתה להשקיע בצורה משמעותית יותר בחברות ישראליות

28.06.2012, 08:31 | מאיר אורבך

אינטל קפיטל, זרוע ההון סיכון של ענקית השבבים אינטל, מרחיבה את פעילותה בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". לאחרונה הצטרפו לשורות הקרן יאיר שוהם, שותף לשעבר בקרן ההון סיכון ג'נסיס, ומירב וויינרב, מנהלת בקרן ההון סיכון פיטנגו. השניים יהיו שותפים מלאים בקרן לצדו של אורי ארזי, המשמש כיום כשותף היחיד בפעילות של אינטל קפיטל בישראל.

מולי אדן, צילום: ישראל הדרי מולי אדן | צילום: ישראל הדרי מולי אדן, צילום: ישראל הדרי

שוהם היה עד לאחרונה שותף פעיל בקרן ההון סיכון ג'נסיס והיה מעורב בין היתר בהשקעה בחברות תקשורת, מובייל ואחרות. וויינרב הצטרפה לפיטנגו ב־2008 ובעברה שימשה בתפקידים בכירים בחברות קומברס, אינטל ואמבלייז.

אינטל קפיטל היא קרן הון סיכון תאגידית הפועלת כזרוע השקעות של אינטל בחברות סטארט־אפ. לקרן יש סכומים בלתי מוגבלים להשקעה, כאשר הקרן משקיעה בעיקר בתחומים המשיקים לפעילותה של אינטל.

על פי הערכות, בעקבות חזרתו של מולי אדן משהות ממושכת בארה"ב ומינויו לתפקיד נשיא אינטל ישראל, החליטה החברה להרחיב את פעילותה בתחום ההשקעות בישראל בחברות סטארט־אפ בשלבי גיוס שונים. בראיון שנתן בעבר ל"כלכליסט" מרקוס בטיסטי, מנהל הפעילות של אינטל במזרח התיכון, הוא ציין את כוונת הקרן להרחיב את השקעותיה בישראל בחברות בשלבים מתקדמים ולהשקיע השקעות משמעותיות יותר בחברות ישראליות.

בשנה האחרונה רשמה אינטל קפיטל שני אקזיטים מוצלחים בישראל: באנוביט שנמכרה לאפל בכ־390 מיליון דולר, ובאירוסקאוט שבחודש האחרון נסגרה מכירתה לחברת הציוד המכני בלק אנד דקר ב־240 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות