אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל גזית גלוב ישראל: "הקניונים בבעיה בגלל ריבוי חנויות האופנה"

מנכ"ל גזית גלוב ישראל: "הקניונים בבעיה בגלל ריבוי חנויות האופנה"

רונן אשכנזי נוטל אחריות על חוסר ההצלחה של קניון G צמרת בתל אביב אבל מבטיח: "בעוד חמש שנים נגבה שם שכר דירה של 800 שקל למ"ר, כמו בכיכר המדינה"

28.06.2012, 10:37 | אורנה יפת

"התמהיל בקניונים אינו מגוון, ומרבית החנויות הן חנויות אופנה. זו הסיבה שהקניונים נמצאים היום בבעיה", כך אומר רונן אשכנזי, מנכ"ל גזית גלוב ישראל. לכן, בכל הנוגע לקניונים שגזית גלוב מקימה, אשכנזי משתדל שתמהיל החנויות יהיה מגוון יותר ולא יתבסס רק על חנויות אופנה.

כך לדוגמה, בקניון G יקנעם ששופץ לאחרונה הושארה קומה שלמה של עסקים המעניקים שירותים לתושבי הסביבה - כגון סניפי קופות חולים, בנק, מרפאות שיניים, סוכנות ביטוח ועוד. מרבית חנויות האופנה הן מקומיות, ומלבד קסטרו ואליטל קשה למצוא שם רשתות אופנה מוכרות. עם זאת, גזית גלוב שמרה שטח של 1,000 מ"ר בתקווה שאחת מחברות האופנה הבינלאומיות יפתחו סניף במקום.

רונן אשכנזי. משקיע במקומות חניה רונן אשכנזי. משקיע במקומות חניה רונן אשכנזי. משקיע במקומות חניה

"אין סוחרים שלא משלמים שכר דירה"

קניון G יקנעם נמצא בבעלות משותפת של גזית גלוב ישראל (51%) וריט 1 (49%). החניון שלו קטן יחסית ומכיל 400 מקומות חניה בלבד. לאחר שהתברר כי עוברי אורח נוהגים להחנות את המכוניות לפרקי זמן ממושכים, החליטה גזית גלוב לגבות תשלום החל מהשעה הרביעית. במקביל, פנתה החברה לעירייה בבקשה לפנות את מגרש הכדורגל הסמוך לקניון כדי להסב אותו למגרש חניה נוסף.

"קיבלנו את מגרש הכדורגל ונהפוך אותו למגרש חניה עם 120 מקומות. בשיתוף ראש העיר סימון אלפסי הוחלט שגזית גלוב תשקיע 3 מיליון שקל בהקמת מגרש כדורגל חלופי במקום אחר ביקנעם. אנחנו בונים עוד חניות ללא תשלום וללא הגבלת זמן. חניות הן מרכיב הכרחי בקניון ולכן אנחנו מוכנים לממן את העלויות הכרוכות בכך", אומר אשכנזי.

אם כבר עוסקים בסוגיית תמהיל החנויות, אי אפשר להתעלם מהמהלך של גזית גלוב בקניון G צמרת בצפון תל אביב, שממנו הוצאו כמה סוחרים לטובת כניסה של חנויות אופנה מקבוצת גולף. הסיבה למהלך היתה נעוצה במסחר הדליל בקומה השנייה של הקניון: בעוד שהקומה התחתונה משכה לקוחות - בעיקר לבתי הקפה ולמעדניית זלמן בשרים - הקומה השנייה נותרה רוב הזמן שוממה למדי.

אשכנזי מגיב לטענה שלפיה גזית גלוב ויתרה לחלק מהסוחרים על תשלומי שכר דירה ב־G צמרת כדי שיפתחו חנויות ואומר: "אין דבר כזה שסוחרים לא משלמים אצלי שכר דירה. אני לא מאמין בשיטת העבודה הזו. סוחר שלא משלם - יוצא מהקניון".

אשכנזי לוקח על עצמו את האחריות לחוסר ההצלחה של קניון G צמרת עד כה, אבל מבטיח כי בעוד חמש שנים הוא יכול לגבות שכר דירה כמקובל בכיכר המדינה. "ניסיתי לעשות שינוי ולהביא סוחרים ייחודיים, אבל לוקח זמן להרגיל גם את הקונים. אני תמיד אומר לסוחרים שאם אין להם אורך נשימה כדי להחזיק מעמד בשנתיים הראשונות, שהן שנתיים קשות, אז מוטב שלא ייכנסו לקניון.

"אני מבטיח שבעוד חמש שנים, כשמגדלי המגורים מסביב ל־G צמרת יושלמו, שכר הדירה בקניון יעמוד על 800 שקל למ"ר - כלומר ברמות המחירים של כיכר המדינה", מצהיר אשכנזי. לדבריו, שכר דירה שגזית גלוב גובה כיום ב־G צמרת נע בטווח של 300 ל־350 שקל למ"ר.

האתגר הבא: קניון בילויים ברמת אביב

בעוד כחצי שנה תחל גזית גלוב בבינוי של מרכז מסחרי חדש ברמת אביב (ב"גוש הגדול" שבקרבת חוף הים). הקניון החדש, שצפוי להתפרס על שטח של כ־6,000 מ"ר, יפעל בסמוך לקניון רמת אביב, אבל עתיד לשמש ברובו מרכז בילוי שיתבסס על בתי קפה ומסעדות. ברמת אביב יש כיום מספר מצומצם למדי של בתי קפה (בקניון רמת אביב ובמרכז שוסטר). בהקשר זה יש לציין כי בקרוב ייפתח סניף נוסף של מסעדת בראסרי בקניון רמת אביב.

"באזור רמת אביב אין בכלל מקומות בילוי", סבור אשכנזי. "ברור לי שהקניון החדש ישמש יותר מרכז בילוי ופחות מרכז קניות. נתחיל את הבינוי לאחר שאחליט מה הקונספט שלו. אני מסתכל על מרכזי קניות בפולין למשל, שנבנו סביב נושא מסוים, ושוקל להעתיק קונספט כזה למרכז החדש ברמת אביב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות