אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השותפים בקידוח שמשון 1: התגלו סימני גז טבעי משמעותיים צילום: בלומברג

השותפים בקידוח שמשון 1: התגלו סימני גז טבעי משמעותיים

השותפים לקידוח הודיעו כי לאחר שהקידוח הגיע לעומק סופי ונתגלו בו סימני גז טבעי הוחלט להתחיל במבחני הפקה בימים הקרובים; התקציב הכולל למבחני הפקה ופעולות הכנה להפקה בעתיד - 33.7 מיליון דולר

01.07.2012, 09:39 | מעין מנלה

השותפים בקידוח הימי שמשון 1 הודיעו היום (א') כי נתגלו סימני גז טבעי משמעותיים והוחלט על התחלת מבחני הפקה. לאחר שהקידוח הגיע לעומק סופי של 4,403 מטר מפני הים, שותפות חיפוש הגז הודיעה כי הגיעה למסקנה שנתגלו בו סימני גז טבעי משמעותיים וזאת בעקבות דיווחי המפעילה שמתבססים על בדיקות שהתבצעו במהלך הקידוח.

בקידוח שמשון שותפים ישראמקו (39%), המפעילה - (35%) ATP East Med Number 1 ,חנ"ל ים המלח (10%), נפטא (19%), חנ"ל- חברת הנפט לישראל (1%), (5%) ATP Oil and Gas . 

מודיעין אנרגיה רכשה מישראמקו 10% מהזכויות ברישיון שמשון אך העברת הזכויות תלויה באישור הממוני על ענייני הנפט וטרם בוצעה.

לאור הימצאות סימני גז טבעי החליטו השותפים לקידוח להתחיל במבחני הפקה בימים הקרובים והם יימשכו כ-35 יום. לפי הודעות השותפים מפעילת הקידוח, ATP East Med Number 1, מסרה כי היא מעריכה שקצב הזרמת הגז במבחן ההפקה לא יעלה על 40 MMSCFD (Million standard cubic feet per day).

השותפים בקידוח הודיעו כי תקציב ההשלמה שכולל מבחני הפקה ופעולות הכנה של הקידוח לצרכי הפקה בעתיד במקרה של תגלית נאמד ב-33.7 מיליון דולר.

ארכיון, צילום: בלומברג ארכיון | צילום: בלומברג ארכיון, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות