אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חממת גרנות תובעת את אסקו הפולנית על הפרת הסכם רכישה צילום: אריאל בשור

חממת גרנות תובעת את אסקו הפולנית על הפרת הסכם רכישה

החממה הטכנולוגית טוענת כי החברה, שהיתה אמורה לרכוש 52% ממנה, נסגה מההסכם בשלב מתקדם. גרנות תובעת 11.7 מיליון דולר

01.07.2012, 20:05 | אסף גלעד
החממה הטכנולוגית גרנות שבגן שמואל הגישה היום (א') תביעה נגד חברת אסקו (Asseco) הפולנית על הפרת הסכם ברגע האחרון, שבמסגרתו היתה אמורה לרכוש 52% ממניות החממה. למעשה התביעה חשפה את העובדה כי אסקו, חברת מחשוב פולנית שרכשה לפני כשנתיים את השליטה בקבוצת פורמולה, היתה בעיצומו של משא ומתן לרכישת חברת חממה ובכך להיות מעורבת גם בהשקעות בסטארט-אפים.

אלא שלפי התביעה שהגישו חברת עוז מ.א.ה ואורי כץ-עוז, בעלי השליטה בחממת גרנות, אסקו חזרה בה ברגע האחרון מהעסקה ובכך גרמה להם נזק שבגינו הם תובעים אותה על סכום של 11.7 מיליון דולר.

בכתב התביעה שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב מגוללת חממת גרנות את ההתקשרות המלאה עם בכירי החברה הפולנית ובראשם נשיא החברה ובעל השליטה אדם גורל. לפי כתב התביעה גורל ועובדיו הביעו נכונות מלאה לחתום על הסכם לרכישת 52% ממניות החממה, ונמלכו בדעתם ברגע האחרון. לטענת כתב התביעה, נסיגה שרירותית מהסכם בשלב כה מתקדם לפני חתימה סופית היא הפרת הסכם לפי הדין הישראלי. את כתב התביעה הגישו עורכי הדין יוסי בנקל, עופר לריש וסיגל רוזן ממשרד ראבד מגריזו בנקל.

גורל. התחרט ברגע האחרון, צילום: אריאל בשור גורל. התחרט ברגע האחרון | צילום: אריאל בשור גורל. התחרט ברגע האחרון, צילום: אריאל בשור

בעלי המניות בגרנות מפנים אצבע מאשימה לא רק כלפי אסקו, אלא גם כלפי גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה והישראלי הבכיר באסקו, שאיננו נמצא בין הנתבעים. לטענת התובעים, ברנשטיין ייעץ לנשיא אסקו שלא לבצע את העסקה מסיבה שאינה ידועה.

בנוסף, טוענים התובעים, אסקו ביקשה מהחממה להגיע להסדר פשרה עם תובע, בעל מניות לשעבר בחממה בשם שארל עמר, ולשלם לו 12 מיליון שקל, והחממה ביצעה זאת תוך ידיעה שהיא תזכה למזומנים מעסקת אסקו, עסקה שכאמור לא יצאה לפועל. עקב המשבר הכספי שאליו נקלעה, שלל המדען הראשי את הזכיון להפעלת החממה מידי הבעלים, והחממה התקשתה לגייס הון ולבצע השקעות חדשות.

כץ-עוז ובעלי המניות בגרנות תובעים מבית המשפט המחוזי לאכוף את ההסכם שלפיו תעביר החממה 52% ממניותיה לאסקו תמורת 3.5 מיליון דולר לחברת עוז מ.א.ה ועוד 8.25 מיליון דולר לכץ-עוז.

נציגי אסקו בישראל וגיא ברנשטיין ביקשו שלא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות