אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.בי.אי ממליצים על שופרסל: "שווי החברה גבוה ב-800 מיליון שקל משווי השוק" צילום: סיון פרג'

אי.בי.אי ממליצים על שופרסל: "שווי החברה גבוה ב-800 מיליון שקל משווי השוק"

בבית ההשקעות נימקו את המלצת הקניה למניה בעיקר בכך ששווי נכסי הנדל"ן של הרשת נמוך מהשווי בספרים

02.07.2012, 12:05 | שי סלינס

"משקלול הנתונים שביצענו לשופרסל מתקבל שווי של 2.9 מיליארד שקל לחברה. כלומר, שווי הגבוה ב-40% ממחיר הבסיס של המניה היום בבורסה", כך כתבה היום (ב') דורין פלס, אנליסטית בבית ההשקעות אי.בי.אי. שהעניקה למניית שופרסל מחיר יעד של 15 שקל עם המלצת "קניה".

"רשת שופרסל הינה רשת שיווק מזון ותיקה ומובילה מבחינת מספר סניפים ונתח שוק. עובדה פחות ידועה נוגעת לפעילות הנדל"ן של שופרסל. לחברה 68 סניפים בבעלות - בערך רבע מהסניפים הפעילים ברשת. בנוסף, שופרסל מחזיקה בנדל"ן מניב, בעיקר משרדים המושכרים לצדדים שלישיים ושטחי מסחר. הסנטימנט השלילי במניה בתקופה האחרונה הוביל אותנו להסתכל על שופרסל מנקודת מבט אחרת, כזו שמפרקת את הפעילות לשלושה תחומים: קמעונאות, סניפים ונדל"ן מניב ומעניקה שווי לכל אחד מאלו.

", כתבה פלס.

"הערכה שביצענו לסניפי שופרסל בבעלות הובילה אותנו לשווי שקרוב למיליארד שקל לסניפים ולמרכז הלוגיסטי, בעוד שלפי הערכת השווי שצירפה דסק"ש לדוחותיה ב-2010 מצביעה על שווי של 1.15 מיליארד שקל ל-62 סניפים בבעלות, ושווי של 220 מיליון שקל מרכז הלוגיסטי הכולל גם את משרדי ההנהלה", הוסיפה פלס.

"מבחינת שווי הנדל"ן המניב, נכון לסוף שנת 2011 לרשת שופרסל החזקה ב-26 נכסי נדל"ן מניב בשטח כולל של 75 אלפי מ"ר. הערכת שווי שמאי לנכסים אלו מובילה לשווי של 485 מיליון שקל", כתבה פלס.

פלס התייחסה לצניחה במניית החברה מאז החלו הפרסומים בדבר כוונתו של רמי לוי להתרחב באמצעות רכישת 40 סניפים מגה. "החששות בשוק היו משינוי דרסטי במפת הקמעונאות ומנישול שופרסל מעל כס המובילות. כניסתה למלחמות מחירים נקודתיות בד בבד עם חזרתה של המחאה החברתית רק ליבו את החששות", כתבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות