אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפי ילדים נותרו ללא גן לשנה הבאה צילום: אפי שריר

אלפי ילדים נותרו ללא גן לשנה הבאה

5,000 הורים שרשמו את ילדיהם לגן מסובסד בעקבות הבטחת הממשלה לחינוך חינם, קיבלו מכתבי דחייה מהעירייה. מכתבים נוספים יישלחו בימים הקרובים

03.07.2012, 06:58 | חן פונדק

למרות כניסתו לתוקף של חוק חינוך חובה מגיל 3, קיבלו הוריהם של 5,000 ילדים מכתבי דחייה מהרשויות המקומיות, שבהם נאמר כי יצטרכו למצוא פתרון אחר לילדיהם.

הורים נוספים צפויים לקבל מכתבי תשובה מהרשויות המקומיות בימים הקרובים. משרד החינוך הודיע מראש כי לא יעמוד בביקושים כבר בשנה הראשונה וכי הרפורמה תיכנס לתוקף במלואה בתוך כשלוש שנים, אולם למרות זאת, הורים רבים לא רשמו את ילדיהם למסגרות פרטיות חלופיות. הורים כאלו שנענו בשלילה סיפרו אתמול כי כעת יתקשו במציאת מסגרות מתאימות לילדים לשנה הקרובה.

גן ילדים (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן גן ילדים (ארכיון) | צילום: נמרוד גליקמן גן ילדים (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן

בערים הגדולות נרשמו שיעורי קבלה נמוכים יחסית לגני הילדים המסובסדים (כ-60-70%) וזאת בשל הביקוש הגבוה ותקופת ההסתגלות הקצרה שלא אפשרה לרשויות להיערך בזמן למהלך. בערים שבהן כבר התקבלו הודעות ביחס לקבלת הילדים למסגרות, דיווחו הורים בעיקר בבת ים ובבאר שבע על בעיות ברישום. עיריית בת ים החליטה לקצר את שנתון הילדים שהתקבלו למסגרת הפרטית ולקבל את כל הילדים בחינוך הממלכתי שנולדו עד סוף מאי 2009,
ובחינוך הממלכתי־דתי את מי שנולד עד סוף אוגוסט 2009 וחלק מההורים הודיעו כי יערערו לוועדה שתתכנס באוגוסט (וזאת לעומת דצמבר 2009 בערים אחרות). בינתיים, ההורים מחפשים גן פרטי לילדיהם, אך התפוסה מלאה שכן הרישום לגנים נסגר כבר בפברואר.

מעיריית באר שבע נמסר כי "בניגוד לטענות, מרכז רישום של אגף החינוך בעירייה משיב מדי יום למאות פניות מהציבור. המרכז עושה מאמצים גדולים להיענות להורים. הביקוש גדול מיכולת הקליטה בגנים. העירייה נמצאת בתהליך בנייה מואץ של גנים שיהיו מוכנים לקליטת הילדים במהלך שנת הלימודים תשע"ג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אי שיבוץ בטרום טרום חובה
נו....אז מה עכשיו ?????, אם בגנים פרטיים התפוסה מלאה או שיש מקום והמחיר מאד...מאד יקר לנו. אז מה נעשה???, נשאיר את הקטנטנים שלנו בבית?. מאחר ו"השארתם אותנו באוויר", מחובתכם לדאוג לנו ולפחות לסבסד לאותם הורים שנאלצים לשלם יקר מאד לגנים הפרטיים את עלות המחיר הדרוש. לא לכל ההורים יש אפשרות לשלם לגן פרטי(פשוט הילדים ישארו ---בבית---והאמא או האב אייך שיחליטו גם לא יצאו לעבודה, ושארו בבית לטפל בילד/ה). באמת תודה רבה, מאד לא הוגן.
עטרה , רמת-גן  |  10.07.12
7.
איך יכול להיות שבעיר בת ים הילדה שלי לא זכאית אבל אם היינו גרים בהרצליה היא כן זכאית
אפליה!! איך יכול להיות שבבת ים הילדה שלי לא זכאית אבל אם היינו גרים בהרצליה היא כן זכאית . כל עירייה שלא מסוגלת לבנות גנים או לא התכוננה כראוי שתישא בהוצאות הכספיות . לא ייתכן שהורים שגרים במקום אחר לא ישלמו ובבת ים כן ישלמו. איפה עיריית בת ים ? איפה לחיאני? איפה הממשלה? איפה שר החינוך.
דיקלה , בת ים  |  03.07.12
לכל התגובות