אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית רמת גן תחזיר לשיכון ובינוי 57 מיליון שקל על ביטול הסכם מ-2001

עיריית רמת גן תחזיר לשיכון ובינוי 57 מיליון שקל על ביטול הסכם מ-2001

החברה והעירייה הסכימו על ביטול הסכם לרכישת קרקע באיזור כיכר רמב"ם; העירייה תחזיר את הכסף ב-12 תשלומים שנתיים החל מהשנה

03.07.2012, 11:12 | מעין מנלה

עיריית רמת גן תחזיר לשיכון ובינוי, בשליטתה של שרי אריסון, 57 מיליון שקל בעקבות ביטול הסכם מ-2001 לרכישת קרקע באזור כיכר רמב"ם בעיר.

שיכון ובינוי הודיעה היום (ג') לבורסה כי בוטל הסכם המכר עם העירייה לרכישת קרקע בעיר ובעקבות הביטול, העירייה התחייבה להחזיר את כל הסכומים ששילמה לה שיכון ובינוי בקשר להסכם המכר. העירייה תחזיר את הסכום בעשרה תשלומים שנתיים החל משנת 2012 עם ריבית והצמדה.

שר הפנים צריך לאשר את הסכם הביטול והוסכם בין העירייה לבין החברה כי אם לא יתקבל האישור עד סוף יוני 2013, שיכון ובינוי תוכל לבטל את הסכם הביטול.

רמת גן, צילום: אוראל כהן רמת גן | צילום: אוראל כהן רמת גן, צילום: אוראל כהן

שיכון ובינוי נדל"ן, בה מחזיקה שיכון ובינוי 87%, צפויה, לפי ההודעה, לרשום בדוחותיה הכספיים את החזר ההוצאות שנרשמו בדוחותיה הכספיים מיום הרכישה, שהסתכמו ב-36 מיליון שקל אחרי מס וייזקפו לדוח רווח והפסד.

במאי 2009 הועדה המחוזית מחוז תל אביב ביטלה את תוכניתה של חברת שיכון ובינוי להקמת מגדל של 22 קומות בכיכר רמב"ם, בין הרחובות הרוא"ה, הרצל, וביאליק.

מדובר בקרקע בת 14.5 דונם שהחברה זכתה בה בשנת 2001 במכרז של העירייה. זכויות הבנייה למגדל אפשרו בנייה של 140 יח"ד על שטח של 11,200 מ"ר ועוד 5,110 מ"ר בשטחי מסחר.

דחיית התוכנית נעשתה על רקע בקשתה של עיריית רמת גן להשאיר את כיכר רמב"ם ככיכר עירונית פתוחה, מפותחת לרווחת הציבור במרכז העיר ליד מתחם העירייה ובשימור המבנים הקיימים בה כמו "בית האזרח" ותחנת האוטובוס ההיסטורית שתועתק ממקומה ותשולב בכיכר. נוסף על כך ביקשה העירייה להפעיל במקום חניון ציבורי. במקום נמצא כיום קניון בן 3 קומות שמעליו תוכנן המגדל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות