אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לונדון 2012: כלכלת בריטניה צפויה להרוויח 16.5 מיליארד ליש"ט צילום: איי אף פי

לונדון 2012: כלכלת בריטניה צפויה להרוויח 16.5 מיליארד ליש"ט

עפ"י מחקר של אחד מהספונסרים המרכזיים של אולימפיאדת לונדון 2012: היא תתמוך בתעסוקה, בתיירות, בהוצאה הפרטית וברמת המחייה, לא רק השנה, אלא במשך שנים רבות

04.07.2012, 14:34 | סוכנויות הידיעות

כלכלת בריטניה צפויה להרוויח 16.5 מיליארד ליש"ט כתוצאה ישירה מאולימפיאדת לונדון 2012, המשחקים המיוחדים והמורשת שלהם, לפי מחקר חדש של קבוצת הפיננסים לוידס.

הדו"ח של החברה, שהיא אחת משבע שותפות לונדון 2012 באמצעות זרוע לוידס TSB, מפרט את ההשפעה הכוללת של המשחקים על כלכלת בריטניה, החל מההצעה המנצחת של בריטניה ב-2005 ועד 2017 – תקופת מורשת של 5 שנים.

לוידס ציינו שהחלק הגדול ביותר בעלייה בתמ"ג הקשורה למשחקים (57%) נובעת מפרויקטי בנייה שהתרחשו לפני 2012, ביניהם הקמת הפארק האולימפי ופיתוח אתרים נוספים ברחבי בריטניה. תיירות בבריטניה הקשורה לאולימפיאדה בעת המשחקים ובחמש השנים שלאחריהם צפויה להכניס 12% מהעלייה בתמ"ג, וההוצאה על עריכת המשחקים עצמם צפויה להוסיף 6% לעלייה בתמ"ג. שאר ההשפעה (24%) תגיע מפעילות בנייה לאחר המשחקים.

  , צילום: רויטרס צילום: רויטרס   , צילום: רויטרס

במחקר נטען גם שהמשחקים יסייעו בתמיכה וביצירה של המקבילה של יותר מ-62 אלף משרות בלונדון ובבריטניה. אמנם רוב ההשפעה הצפויה על התמ"ג מהאולימפיאדה (70%) תגיע מהתקופה עד המשחקים והמשחקים עצמם, אך תקופת המורשת של חמש השנים לאחר המשחקים תוכל להכניס 5 מיליארד ליש"ט, כמעט שליש (30%) מסך ההשפעה הכלכלית הצפויה מהמשחקים. ההשפעה הכלכלית תהיה בכל רחבי בריטניה, עם תרומה של 6 מיליארד ליש"ט מלונדון ו-10.5 מיליארד ליש"ט משאר בריטניה.

פטריק פולי, הכלכלן הראשי של לוידס בנקינג גרופ, אמר: "אולימפיאדת 2012 היא אירוע הספורט החשוב ביותר שבריטניה אי פעם ארגנה. עם זאת, היא משפיעה על הכלכלה שלנו באופן שלא ניתן להתעלם ממנו. יש לנו פרויקט בנייה בקנה מידה חסר תקדים, אשר הגלים הכלכליים שלו מכים לא רק בעיר המארחת, אלא בכל רחבי בריטניה. כפי שהמחקר ממחיש, אולימפיאדת לונדון 2012 תתמוך בתעסוקה, בתיירות, בהוצאה הפרטית וברמת המחייה, לא רק השנה, אלא במשך שנים רבות. התזמון הוא מיטבי, לאור התנאים הקשים שכלכלת בריטניה עומדת מולם".

בינתיים בארה"ב: הוועד האולימפי האמריקאי הודיע שלא יגיש הצעה לארח אולימפיאדה ב-2020 אבל צפוי להגיש הצעה לאירוח האולימפיאדה ב-2024.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות