אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקני נבחרת ספרד יקבלו 300 אלף יורו כל אחד, האם יתרמו אותם? צילום: איי אף פי

שחקני נבחרת ספרד יקבלו 300 אלף יורו כל אחד, האם יתרמו אותם?

כל שחקן ספרדי קיבל בונוסים של יותר מ-1.1 מיליון יורו בארבע השנים מאז הזכייה ביורו 2008. משחק שבר שיאי רייטינג

04.07.2012, 15:42 | רונן וודלינגר

משתלם להיות אלוף אירופה. כל אחד משחקני נבחרת ספרד יקבל 300 אלף יורו בגין הזכייה בגביע הנכסף. עבור רבים משחקני הסגל, ששיחקו גם בשני הטורנירים הגדולים הקודמים, הסכום הזה מצטרף ל-210 אלף יורו שקיבלו בגין הזכייה באליפות אירופה לפני ארבע שנים ול-600 אלף יורו שזרמו לחשבונותיהם בעקבות הזכייה במונדיאל האחרון. בסך הכל, יותר מ-1.1 מיליון יורו בתוך ארבע שנים.

הסכום הגבוה שהוענק לשחקנים עבור הזכייה בגביע העולמי בדרום אפריקה לפני שנתיים גרר ביקורת חריפה בספרד. בימים של משבר כלכלי כה חמור ובזמן שאחד מכל חמישה ספרדים מובטל, בונוס של 600 אלף יורו עבור הזכות ללבוש את המדים הלאומיים נתפס בעיני רבים כחוצפה מנקרת עיניים. המחלוקות בזמנו נסבו בין השאר על גובה המס שיידרשו השחקנים לשלם. הפעם, הוחלט כי השחקנים ישלמו את המס המלא לפי חוקי ספרד, שנע בין 53% ל-56% מגובה הבונוס, מה שישאיר בידי השחקנים בין 147 ל-132 אלף יורו.

שמועות שנפוצו ביומיים האחרונים בעיתוני ספרד גרסו כי אנדרס אינייסטה, השחקן המצטיין של הטורניר, מתכוון לתרום את הבונוס שלו לטובת נפגעי השריפות הגדולות שמכות בימים האחרונים באזור ולנסיה, צילום: איי פי שמועות שנפוצו ביומיים האחרונים בעיתוני ספרד גרסו כי אנדרס אינייסטה, השחקן המצטיין של הטורניר, מתכוון לתרום את הבונוס שלו לטובת נפגעי השריפות הגדולות שמכות בימים האחרונים באזור ולנסיה | צילום: איי פי שמועות שנפוצו ביומיים האחרונים בעיתוני ספרד גרסו כי אנדרס אינייסטה, השחקן המצטיין של הטורניר, מתכוון לתרום את הבונוס שלו לטובת נפגעי השריפות הגדולות שמכות בימים האחרונים באזור ולנסיה, צילום: איי פי

ומה עושים עם הכסף? שמועות שנפוצו ביומיים האחרונים בעיתוני ספרד גרסו כי אנדרס אינייסטה, השחקן המצטיין של הטורניר, מתכוון לתרום את הבונוס שלו לטובת נפגעי השריפות הגדולות שמכות בימים האחרונים באזור ולנסיה. השמועות הללו צמחו ככל הנראה על רקע קריאות שנשמעו לאחרונה מפי פוליטיקאים, כמו גם מפי אזרחים, שהציעו לשחקנים לתרום את כספי הזכייה למען מטרות חברתיות. בתוך כך, כ-80 אלף ספרדים חתמו בשבועות האחרונים על עצומה שקראה לשחקנים לתרום חלק מהבונוס.

עם זאת, האוקונומיסטה הספרדי מפרסם כי אינייסטה לא החליט עדיין מה יעשה עם הכסף שיקבל והאם יתרום אותו. לפי מקורות שמקורבים לשחקן ואשר צוטטו בעיתון: "אנדרס לא דיבר עם אף אחד על כספי הזכייה. בימים האחרונים הוא היה עסוק רק בזכייה בגביע ובחגיגות". 

אגב, שחקני נבחרת צרפת היו אמורים לקבל בונוסים של 100 אלף יורו כל אחד על עלייה לרבע הגמר. ואולם, בגלל בעיות משמעת, ההתאחדות לכדורגל הצרפתית הודיעה על הקפאת הבונוסים.

חזרה לספרד: נבחרת ספרד שברה ביורו האחרון לא רק שיאים ספורטיביים אלא גם שיאים של צפייה. משחק הגמר שהתקיים ביום ראשון האחרון רשם רייטינג ממוצע של 83.4% מכלל צופי הטלוויזיה באותה שעה, שהם קרוב ל-15.5 מיליון ספרדים וכשליש מכלל האוכלוסייה במדינה. נתון זה הפך את השידור למשחק הכדורגל הנצפה ביותר בתולדות ספרד.

ה"פיק" נרשם בשעה 22.32 שעון ספרד, בערך בזמן שבו כבש פרננדו טורס את השער השלישי, אז נרשם רייטינג של 90% עם קרוב ל-18 מיליון צופים. בסיכום כללי יותר מ-20 מיליון איש בספרד ראו לפחות חלק מהמשחק, שבו הביסה ספרד את איטליה בתוצאה 4-0.

שיא הרייטינג הקודם, שהחזיק בסך הכל ארבעה ימים, היה שייך למשחק חצי הגמר נגד פורטוגל, שהסתיים בניצחון ספרדי בדו-קרב פנדלים. המשחק נגד פורטוגל רשם רייטינג ממוצע של 75.3% השווים לכ-14 מיליון צופים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות