אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לדור נאלץ להתנצל בפני אולמרט - תביעת הדיבה תימחק צילום: שאול גולן

לדור נאלץ להתנצל בפני אולמרט - תביעת הדיבה תימחק

במכתב התנצלות לראש הממשלה לשעבר, שם פרקליט המדינה, משה לדור, סוף למשפט הדיבה שהתנהל נגדו. הוא הודה שלא היה מעודכן בכך שאולמרט החזיר כספים בשעה שטען בראיון שההלוואה שקיבל הייתה "שערורייה"

04.07.2012, 15:02 | נעמה כהן פרידמן, ynet

פרקליט המדינה, משה לדור, נאלץ להתנצל בפני ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בעקבות תביעת דיבה שהגיש נגדו אולמרט. לאחר ההתנצלות, ימחק אולמרט את תביעתו. במכתב ההתנצלות מודה לדור שאמר דברים לא מדויקים בראיון לעיתון "הארץ", שבו כינה את ההלוואה שקיבל אולמרט מיוסף (ג'ו) אלמליח "סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה".

"אני מצר על כך שבעת מתן הראיון לא הייתי ער לדיווח שמסר מר אולמרט למבקר המדינה ביולי 2010, בו נאמר שבאותו חודש החזיר את הכספים שקיבל מד"ר אלמליח בשנת 1993". לדור התפתל במכתב ההתנצלות: "כוונת הדברים הייתה ליתן דיווח על העשייה והעמדות של הפרקליטות כפי שאלה מוצגות בבתי המשפט, בתשובה לשאלות, בין השאר ביחס לתיקים העוסקים באישי ציבור. בדבריי בראיון לא הייתה כוונה לפגוע במר אולמרט בכל דרך שהיא, ומכל מקום אני מביע צער על כי מר אולמרט חש נפגע מהדברים".

אהוד אולמרט. קיבל התנצלות, צילום: אלכס קולומויסקי אהוד אולמרט. קיבל התנצלות | צילום: אלכס קולומויסקי אהוד אולמרט. קיבל התנצלות, צילום: אלכס קולומויסקי

ראש הממשלה לשעבר, שנגדו מתנהל משפט בבית המשפט המחוזי, דרש מלדור להתנצל לפני שיתבע דיבתו. לדור סירב, ואולמרט מימש את איומו והגיש תביעה בסך 150 אלף שקל בטענה כי זכויותיו נפגעו, וכי לדור הוציא את דיבתו רעה. אולמרט טען גם כי דבריו של לדור, לפיהם "עד היום ההלוואה הזו לא הוחזרה", אינם נכונים - ולדבריו גם הפרקליטות עצמה הודתה בכך שההלוואה הוחזרה, במכתב התשובה לאיום התביעה שלו.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להעניק ללדור חסינות מפני התביעה, בנימוק כי הדברים שאמר היו במסגרת תפקידו. אך השופטת ריבה ניב חשבה אחרת ודחתה את הבקשה. לדור נאלץ ללכת לגישור עם אולמרט, אך זה לא צלח ולכן השופטת העבירה את הצדדים למגשר אחר.

ממשרד המשפטים נמסר, כי בהמשך למגעים שהתקיימו בין באי כוחו של אולמרט לבין פרקליטות מחוז תל אביב, הצדדים הגישו הודעה מוסכמת לבית משפט השלום בעיר, עוד לפני שהוגש כתב הגנה בתיק, שבה ביקש אולמרט למחוק את התביעה. "פרקליט המדינה מסר כי באשר לראיון ככלל, כוונת דבריו הייתה ליתן דיווח על העשייה והעמדות של הפרקליטות, כפי שאלה מוצגות בבתי המשפט, וזאת, בין השאר, גם בתשובה לשאלות שהופנו אליו ביחס לתיקים העוסקים באישי ציבור".

עוד מסרו מהמשרד כי "ההודעה שהוגשה לבית המשפט הוגשה מטעם המדינה, פרקליט המדינה, מר אולמרט ועיתון הארץ. מכל מקום, הפרקליטות כמייצגת המדינה ופרקליט המדינה סבורים היו כי הבהרת הדברים במתכונת האמורה, שהביאה גם למחיקת התביעה בהסכמה, הייתה הצעד הנכון והמתבקש לעת הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות