אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיסקו מסתערת באגרסיביות על תחום הדאטה סנטר צילום: shutterstock

סיסקו מסתערת באגרסיביות על תחום הדאטה סנטר

יצרנית ציוד הרשת הגדולה החלה זה מכבר לפזול לכיוון תחום המחשוב התשתיתי שאליו היא מנסה להיכנס דרך עסקי השרתים ומרכזי המחשוב

04.07.2012, 15:07 | סוכנויות הידיעות
מאז שהושקה ב-2009, מערכת UCS של סיסקו (Unified Computing System) הפכה לכוח המניע את אסטרטגיית מרכזי הנתונים של החברה, ולפי מדדים מסוימים אף תפסה את המקום השלישי בעולם בשוק שרתי הבלייד . מדובר במקום מכובד למדי עבור הניסיון הראשון בתחום המחשוב מצד חברה הנחשבת לשם נרדף לרשתות.

UCS משלבת תוכנת ניהול שרתים, וירטואליזציה, רישות וניהול רשת בחבילה אחת. סיסקו טוענת שיש לה כעת 11 אלף לקוחות והכנסות שנתיות של 1.3 מיליארד דולר מ-UCS, והיא לא קופאת על שמריה.

בחודש מרץ, פרט להשקת דור חדש של שרתי בלייד המבוססים על מעבדי Xeon E5-2600 של אינטל, סיסקו גם מתכננת לאפשר לתוכנת ECS מנג'ר לשלוט בכמה דומיינים של UCS – מה שמאפשר לנהל עד עשרות אלפי שרתים בארגון.

UCS מייצגת 14% ממכירות שרתי הבלייד בעולם, רוב השרתים הם יחידות גדולות יותר, כך שלסיסקו יש רק כ-4% מכלל השוק, לדבר האנליסט אנדרו בטלר מגרטנר. מצד שני, יש שוק שרתי הבלייד נלחץ עקב הפופולאריות של שרתי Skinless, שהם פשוטים יותר ויקרים פחות משרתי בלייד, ושסיסקו עדיין לא מייצרת.

בנוסף, בתחום ה-IT ישנם שחקנים כמו HP ו-IBM המבוססים מכדי שסיסקו תוכל לפרוץ לשוק, אומר בטלר. "אלא אם יקרה משהו מוזר, הצמיחה העתידית של סיסקו תתחיל להיות מוגבלת", הוא סיכם.

האם סיסקו תהפוך לשחקן עיקרי בתחום השרתים?, צילום: shutterstock האם סיסקו תהפוך לשחקן עיקרי בתחום השרתים? | צילום: shutterstock האם סיסקו תהפוך לשחקן עיקרי בתחום השרתים?, צילום: shutterstock

אסטרטגיית החברה בתחום השרתים נועדה להפוך את כלל הארכיטקטורה שלה לבעלת ערך רב יותר מסכום חלקיה. הדבר מסייע לחברה לבדל את עצמה ולהימנע מתחרות מחירים עם מוצרים אחרים, אומר דייויד ין, סמנכ"ל בכיר ומנהל קבוצת מרכזי הנתונים של החברה.

החברה מתכננת להגיע בעתיד לשרתים Skinless, אולם רק בטווח הארוך. באשר למערכות rack-mounted, סיסקו רוצה להפוך אותם לכלכליים וקלים לניהול כמו שרתי בלייד, הוא אומר.

עם כניסת סיסקו לתחום מרכזי הנתונים, היא הולכת במסלול שונה משל חלק מהחלוצות בשוק המחשוב בקנה מידה רחב. שרתי UCS נועדו להתאים למודולים שניתן לשלב כדי ליצור מרכז נתונים גדול מאוד. באמצעות צמתי סיבים ותוכנת ניהול יעילה , סיסקו יכולה גם להפוך את המודולים למנוהלים באמצעות מערכת מדיניות יחידה, אומר ין.

הגישה של סיסקו שונה מזו של ענקיות הענן הציבורי כמו גוגל ואמזון, המרחיבות ארכיטקטורה של שכבה אחת לקנה מידה עצום. אולם עבור רוב החברות הגישה של סיסקו טובה יותר ל-ניהוליות ולצמיחה הדרגתית, אומר ין.

הגישה האגרסיבית של סיסקו לשוק סייעה למכור לסמנכ"ל מידע אחד את UCS כהימור ארוך-טווח. "הם הצביעו על הבכירים ואמרו, 'אנחנו באים אליכם'", אומר ג'ורג' ריד, סמנכ"ל מידע בחברת ביטוח הנסיעות סבן קורנרס.

שרתי הבלייד של UCS החליפו מרכז נתונים המלא בשרתי דסקטופ בסבן קורנרס ומסייעים לחברה לחשב את הסיכון של סוגי מדיניות ביטוח שונים במהירות רבה יותר, אומר ריד. הוא גם אומר שהתמיכה של סיסקו טובה או זולה יותר התמיכה של יצרניות אחרות של שרתים גדולים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות