אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הבנק האירופי יחל לשמש מפקח עליון על הבנקים ביבשת רק ב-2013" צילום: בלומברג

"הבנק האירופי יחל לשמש מפקח עליון על הבנקים ביבשת רק ב-2013"

יורג אסמוסן, המכהן בדירקטוריון הבנק האירופי, אומר כי יש לשמור על הפרדה בין התפקיד החדש של הבנק לבין תפקידו המסורתי - קביעת המדיניות המוניטרית. לדבריו, הוא "מודאג מהקרע הגדל והולך בין צפון אירופה לדרומה"

07.07.2012, 17:01 | סוכנויות הידיעות

הבנק האירופי המרכזי יוכל לשמש כמפקח על הבנקים באירופה באופן מלא החל מ-2013 - כך אמר בכיר בבנק. לדבריו, יש לשמור על הפרדה בין התפקיד החדש של הבנק לבין תפקידו המסורתי - קביעת המדיניות המוניטרית.

הבכיר, יורג אסמוסן, המכהן בדירקטוריון הבנק האירופי, אמר בראיון באיטליה כי "יש לטפל בעוד כמה עניינים הנוגעים ליצירת מסגרת הפיקוח האירופית על הבנקים. לכן, גוף כזה יתחיל לפעול רק במהלך 2013".  

מנהיגי גוש היורו הסכימו בסוף השבוע הקודם להקים גוף שיפקח על הבנקים ביבשת; זאת, כתנאי להזרמת כסף ישירה מקרנות החילוץ האירופיות לבנקים, ללא התערבות של הממשלות.

מריו מונטי, ראש ממשלת איטליה. יבקש סיוע חיצוני?, צילום: בלומברג מריו מונטי, ראש ממשלת איטליה. יבקש סיוע חיצוני? | צילום: בלומברג מריו מונטי, ראש ממשלת איטליה. יבקש סיוע חיצוני?, צילום: בלומברג

לגבי איטליה אמר אסמוסן כי המדינה התקדמה באופן משמעותי בכל הקשור להתנהלות הפיסקלית שלה - אבל כעת עליה לטפל בבעיה הנוספת המטרידה אותה - הצמיחה האפסית. 

בתשובה לשאלה האם איטליה תיאלץ לבקש סיוע חיצוני אמר: "המדינה יכולה להסתדר בעצמה אם תבצע ללא עיכובים את הרפורמות שלקחה על עצמה ואם תטפל בבעיית הצמיחה שלה". 

בתגובה לקביעה שנשמעה בתקשורת הגרמנית שלפיה תוצאות הפסגה האירופית לפני שבוע הן תבוסה למרקל, אמר אסמסון כי הוא מודאג מהקרע הגדל והולך בין צפון אירופה לדרומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות