אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשרות אלפים הפגינו בת"א: "להכניס את כולם למעגל החובות" צילום: ענר גרין

עשרות אלפים הפגינו בת"א: "להכניס את כולם למעגל החובות"

יותר מ-30 אלף מפגינים השתתפו בעצרת ברחבת מוזיאון ת"א. איציק שמולי: "לא ניתן עוד לפגוע במשרתים. הפעם הזו אנחנו לא מוותרים". יובל דיסקין: "אנו מתנגדים לתקציבים שהמדינה מעבירה לאלה שאינם נושאים בנטל". במקביל, יותר מ-1,000 מפעילי המחאה החברתית קיימו צעדת מחאה

07.07.2012, 23:04 | מיקי פלד והדר קנה

המאבק למען גיוס החרדים צובר תאוצה: יותר מ-30 אלף מפגינים, לפי הערכת המשטרה, משתתפים בשעה זו בעצרת שנערכת ברחבת מוזיאון תל אביב. למקום הגיעו גם לא מעט פוליטיקאים, בהם שאול מופז. במקביל, צועדים בשדרות רוטשילד יותר מ-1,000 פעילי המחאה החברתית.

עידן מילר, מראשי המחאה, פתח את העצרת ואמר: "נמאס לנו מהדילים, מהספין התורן. נמאס לנו שמוכרים את הרוב הישראלי. אנחנו דורשים שוויון בנטל. נמאס לנו להיות פראיירים".

  

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: תל אביב: ערב של הפגנות (14 תמונות)

 

ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, אמר בעצרת: "הגעתי לכאן כי אני מתקומם נגד המונח פראיירים, בעיני, לשרת את המדינה זו זכות מאין כמוה. הפראיירים הם אלה שמאמינים להבטחות הסרק של המנהיגים שלנו. פראיירים הם אלה הרוצים להאמין שללא לחץ ציבורי, אלה שעברו מהאופוזיציה לקואליציה יממשו את הבטחותיהם".

  

לדבריו, "אנו מתנגדים לתקציבים שהמדינה מעבירה לאלה שאינם נושאים בנטל. השוויון בנשיאה בנטל הוא מכנה משותף העומד מעל לפוליטיקה המפלגתית". דיסקין הוסיף כי "מסקנות פלסנר הן תשתית ראויה לתיקון המצב".

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, אמר בעצרת: "אדוני ראש הממשלה, אני שואל אותך מכאן: האם תיזכר בספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל כעוד אחד מיני פוליטיקאים רבים, או שתיזכר כמנהיג?"

 

שמולי הוסיף: "אדוני ראש הממשלה, אם אתה פוליטיקאי - תקים עוד צוותים וועדות. אם אתה מנהיג - קבל אתה הכרעות ברורות. אם אתה פוליטיקאי - המשך לעשות דילים ולמרוח זמן. אם אתה מנהיג - מצא את האומץ לקבל החלטות נכונות עכשיו. אם אתה פוליטיקאי תמשיך לספסר במחויבות שלנו להגן תמיד על המדינה, ואם אתה מנהיג קיים את המחויבות שלך להקים כאן חברה שוויונית. מחר. אדוני ראש הממשלה: הסתכל היטב - הרוב הדומם כבר לא שותק והגיע לכאן הערב כדי לומר לך דבר אחד בקול רם וברור: "לא ניתן עוד לפגוע במשרתים. הפעם הזו אנחנו לא מוותרים". אדוני ראש הממשלה, הישראלים שהגיעו לכאן הערב אינם עומדים למכירה. אנחנו תורמים - ורומסים אותנו. אנחנו משרתים - ומפלים אותנו. אנחנו מסורים - ומזניחים אותנו.    

 

"בדיוק לפני שנה האזרחים יצאו אל הרחובות, וטענתם שלא מספיק ברור מה אנחנו רוצים. אז מעכשיו, אדוני ראש הממשלה, לא נשאיר שום מקום לספק: כולם משרתים. שירות צבאי או אזרחי - כולם משרתים. לא יהיה צדק חברתי ללא שוויון בנטל הצבאי והכלכלי".

 

כאמור לא מעט פוליטיקאים הגיעו לעצרת, בהם שאול מופז, יואל חסון, רוחמה אברהם בלילא, רחל אדטו, נחמן שי, ישראל חסון ואריה ביבי (קדימה), וכן עומרי שרון וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. כמו כן הגיעו לעצרת הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ - שהודיע לפני האירוע על פרישתו מקדימה - והאלופים במיל' דני רוטשילד ומשה קפלינסקי.

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הגיע אף הוא לעצרת במפתיע, ואמר למפגינים: "אני בא משבת חתן, חיתנתי את הבן שלי, אבל הרגשתי שאני לא יכול שלא להיות איתכם. אני מצדיע לכם".

יועז הנדל, ששימש בעבר דוברו של ראש הממשלה, קרא "להכניס את כולם למעגל החובות - באהבה ובהבנה, אבל לעשות את זה. אין אפשרות אחרת".

 הוא פנה לנתניהו: "זמן רב לא שוחחתי איתך. האנשים שנמצאים כאן היום הם בשר מבשרך. חלקם מתומכיך. הם באו לשאת את קולם כדי להזכיר לך מהו הכיוון. אני יודע שאתה רואה את זה, תעשה מעשה", קרא לו.

במקביל, פעילי המחאה החברתית, שקיימו צעדה בתל אביב, חסמו את רחוב אלנבי בעיר והבעירו את השלטים שנשאו. קודם לכן הם הפריעו לתנועה בשדרות רוטשילד. במהלך הצעדה עצרו המפגינים ליד מספר סניפי בנק וצעקו: "רוצים שוויון, לא שלטון של הון", "אדוני הממון, לא ניתן לכם לישון" ו"איציק שמולי, לאן נעלמת?". מול אחד הסניפים הם יצרו מצג של "זירת פשע", נשכבו על הרצפה והשמיעו קול סירנות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ישראל מוטרדת מ"האיום הדמוגרפי". מי תורם יותר? ג'וינטיונר בן 35 רווק בת"א או חרדי לאומי עם 8 ילדים?
כל אותם מפגינים היום מגיעים מאותה שכבה, חילונים, מעמד ביניים, ילד שניים וחתול, עבודה, משכנתא ובירות בסופ"ש על חוף הים. בהסתכלות אמיתית וכנה על האתגרים של מדינת ישראל, הכלכליים, הדמוגרפיים, הביטחוניים, מי הוא זה שתורם יותר? החרדי והחרדי לאומי, הם תורמים לקיום העם היהודי בישראל פי מאות ממה שתורמים המתבכיינים בכיכר המוזיאון בת"א. תתחתנו בגיל 25, עשו 7 ילדים, חנכו אותם לאהבת ישראל, חנכו אותם למסורת ישראל ולא למסורת של מצעדיי גאווה, לכיבוד אב ואם, לשמירת ערכי היהדות וההיסטוריה היהודית ביהודה, שומרון, עזה, ושאר ישראל. אז תוכלו לעמוד גאים, לא מפוחדים, לא חסרי עמוד שדרה, לא צועקים צעקות שווא וסרק. מישהו אז יקשיב לכם, מישהו אז יאמץ אתכם אל ליבו, כרגע סליחה, לא ממש סופרים אתכם שם במדינת תל אביב
אחד שמכיר אתכם טוב טוב , התנחלות תל-אביב  |  07.07.12
לכל התגובות