אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסגות: המהפכה בשוק הקווי לפנינו, עלולה לפגוע בבזק בכל החזיתות

פסגות: המהפכה בשוק הקווי לפנינו, עלולה לפגוע בבזק בכל החזיתות

בבית ההשקעות מעריכים כי תוך זמן קצר יתגבשו בשוק התקשרות 5 חברות מוזלות, מעבר לפעילות ה-MVNO - מה שיוביל ל"קניבליזציה ועלול לקבע את רמות המחירים הנמוכות בענף"

08.07.2012, 10:19 | גיא בן סימון

הפעילות הווירטואלית לא צפויה להיעלם מהמפה בתקופה הקרובה ובבפנינו מהפכה גם בשוק הקווי, כך לפי אילנית שרף מבית ההשקעות פסגות בסקירה שפרסמה היום (א') על שוק הסלולר בצל הורדת המחירים בשוק. הקדמת פתיחת השוק הסטונאי על ידי סלקום, עם השקת 'סלקום טוטאל', "לצד רפורמות מצד משרד התקשורת עלולים לפגוע בבזק בכל החזיתות ולהטיב, בשלב מאוחר יותר, עם חברות הסלולר הוותיקות".

בפסגות מעריכים כי לא מן הנמנע שתוך זמן קצר יתגבשו בשוק התקשרות 5 חברות מוזלות, מעבר לפעילות ה-MVNO. "מהלך זה יוביל לקניבליזצה ועלול לקבע את רמות המחירים הנמוכות בענף".

לפי פסגות, התחרות - ותגובת החברות הוותיקות לה - רשמו שיאים עם ירידת התעריף שמציעות החברות הוותיקות לזה שמציעות הווירטואליות. "השיא לכניסה של הוותיקות לטריטוריית המחיר שנקבעה על ידי גולן טלקום נקבע עם יריית הפתיחה של פרטנר".

בפסגות מעריכים, כי מטרת ההוזלה מצד החברות הוותיקות ברורה - להוציא את גולן טלקום ומפעילות ה-MVNO מהשוק. עם זאת, "ההתנהלות האגרסיבית והמשוללת כל רסן הובילה גם אותן לרצפת המחירים החדשה".

בעוד שפלאפון מסתכלת על התחרות מהצד, לפי פסגות, סלקוםהוותיקה מוסיפה קיסם למדורה לאחר השקת  'סלקום טוטאל' - חבילה הכוללת 3 קווי סלולר, אינטרנט, טלפון קווי ושיחות לחו"ל ב-349 שקל בלבד. "מהלך זה מקדים את פתיחת השוק הסיטונאי במספר חודשים וצפוי ללבות את התחרות בשוק הקווי עוד לפני כניסתן של חברות הסלולר לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית ותשתית האינטרנט".

פלאפון המארחת את המפעיל הווירטואלי רמי לוי, שלא יכלה להרשות לעצמה לאבד אותו בתור לקוח, אפשרה לו לשווק חבילות הכול כלול בתעריף של 88 שקל בלבד ובכך להישאר בתמונה. לפי פסגות, "שימור המפעילים הווירטואלים מצביע כי התחרות בשוק הסלולר עוד רחוקה מסיום. תגובה של מפעיל אחד גוררת תגובה מיידית של מפעיל אחר, כל אחת פועלת בצורה קצת אחת אבל התוצאה דומה".

  , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן   , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות