אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה תפסיד הליגה הסקוטית אם גלזגו ריינג'רס תרד לליגה השלישית? צילום: אי פי אי

כמה תפסיד הליגה הסקוטית אם גלזגו ריינג'רס תרד לליגה השלישית?

התאחדות הכדורגל המקומית (SFA) פרסמה הצהרות אפוקליפטיות בנוגע לאפשרות שההחלטה לא לאפשר לריינג'רס לקחת חלק בליגה העליונה תוביל ל"קריסה"

08.07.2012, 18:02 | סוכנויות הדיעיות

גלזגו ריינג'רס ממשיכה לסבול ממבול של חדשות רעות. ביום חמישי בוטל מסע הקיץ המתוכנן של הקבוצה לגרמניה, זאת לאחר ביטול משחקי ידידות נגד לה הארבה וסאות'המפטון. הביטולים עצמם מגיעים לאחר פירוק הקבוצה בחודש שעבר, בעקבות כניסתה לפשיטת רגל בפברואר – כלכלית ומוראלית.

ביום רביעי, הודיעו קבוצות הפרמיירליג הסקוטית שריינג'רס אינה רצויה יותר בליגה הבכירה וזה בגלל העבירות הפיננסיות שלה, הכוללות העלמות מס. הטענה הייתה שההתנהגות של הקבוצה לאורך השנים פגעה ביושרת הספורט של הליגה.

הבעלים החדשים של הריינג'רס נראו מופתעים ביותר מההחלטה. אם כן, הם בהחלט לא קראו נכונה את האווירה הציבורית בסקוטלנד, שקראה לענישת הריינג'רס. האווירה הזו קיימת גם בקרב בסיס האוהדים של הקבוצה עצמה בדרגות משתנות.

כך הגענו למצב הנוכחי, כחודש ימים לפני פתיחת עונת הפרמיירליג, והבלגן חוגג. עוד שבוע יעבור לאיטו לפני שהצדדים המעורבים יחזרו להמפדן, אז תחליט מנהלת הליגה הסקוטית באיזו ליגה הריינג'רס ישחקו.

שחקני גלזגו ריינג שחקני גלזגו ריינג'רס. על פי ההבנות, האותיות הקטנות בהסכמים מול סקיי ו-ESPN מאפשרות להם לבטל את החוזים במקרה וזו תהיה ההחלטה שתתקבל ביום שישי הקרוב. בהתאחדות מדגישים כי במקרה הזה יפסידו 15.7 מיליון ליש"ט | צילום: רויטרס שחקני גלזגו ריינג

התאחדות הכדורגל המקומית (SFA) פרסמה הצהרות אפוקליפטיות בנוגע לאפשרות שההחלטה לא לאפשר לריינג'רס לקחת חלק בליגה העליונה ותוביל ל"קריסה". במידה והריינג'רס ישלחו לליגה השלישית, כדי להתחיל מלמטה, הם לא יחזרו לליגה הבכירה לפני אוגוסט 2015, שנה לאחר קיום המונדיאל. על פי ההבנות, האותיות הקטנות בהסכמים מול סקיי ו-ESPN מאפשרות להם לבטל את החוזים במקרה וזו תהיה ההחלטה שתתקבל ביום שישי הקרוב. בהתאחדות מדגישים כי במקרה הזה יפסידו 15.7 מיליון ליש"ט.

ביום רביעי טען מנכ"ל ההתאחדות סטיוארט רגן שהטלוויזיה תוכל "לחיות" עם האפשרות שהריינג'רס ישארו בליגה העליונה עונה נוספת בשל "התיאטרליות" של העניין.

ריינג'רס, החברה החדשה שקיבלה את הכינוי הרומנטי סבקו 5088 (Sevco) תיאלץ להמשיך לפעול תחת איסור העברות ל-12 חודשים, ואף שהמשפט "אנחנו לא מפנים את הגב" הפך לשגור, ווילד דייויס, לאפרטי, נייסמית', אלוקו, וויטאקר, נס ושחקנים אחרים הפנו את הגב. אלי מקויסט נותר בתפקיד המנג'ר. עם הרכב אד הוק אין שום ערובה שהריינג'רס יסיימו ראשונים את הליגה, אך במידה שכן, פירוש הדבר עונה אחת בלבד בלי משחקי ריינג'רס נגד סלטיק.

"אין זה סוד שהשווי של חוזי הטלוויזיה נקבע לפי משחקי הדרבי של גלזגו (Old Firm)", אומר רגן. "בלי משחקי הדרבי השווי צונח. הזכויות מחוץ לסקוטלנד קשורות כמעט באופן בלעדי למשחקי הדרבי, אלו המשחקים היחידים שמחוץ לסקוטלנד האוהדים רוצים לצפות בהם. אני חושב שיהיה זה הוגן לומר שערוצי השידור יוכלו לחיות שנה בלי משחקי הדרבי, בידיעה שיש סיכוי שהשנה הזו תהיה בעלת עניין רב סביב השאלה – מה יעלה בגורלה של הקבוצה? התלהבות של האוהדים, פרץ של מנטליות, ערוצי השידור רואים בכל דברים חיוביים.

"אך מעבר לכך, מתחילים לחשוב על כך ששווי חוזי השידור ילך ויפחת. הם אינם יכולים להסכים לחוזה לחמש שנים, כשבחלק ניכר מהזמן הזה לא יתקיימו משחקים שהם חשבו שרכשו".

מנגד, לפני שלוש שנים קבוצת ליבינגסטון הורדה מהליגה הראשונה לליגה השלישית, לאחר שפורקה. היא מהווה את התקדים. אם "יושרת הספורט" היא המטרה, אזי ריינג'רס צריכים ללכת בעקבות ליבינגסטון, וסקיי תוכל להצטרף לנוטשים. אולם חייבים לשאול אם ליבינגסטון הם באמת תקדים הולם. התפוסה של אצטדיון אלמונדבייל עומדת על 10 אלף. המשחק הביתי הראשון של ליבינגסטון בליגה השלישית משך 632 צופים בלבד. במובן אנגלי, זה כמו להשוות בין מנצ'סטר יונייטד לסטיבנג'. מנגד לטענות הללו עומדים נושאים של הגינות, צדק, יושרת ספורט. סקוטלנד נחשבת לאחד מאבות המשחק, אך המקום עצמו בבלגן. לסלטיק יש סיכוי של 1-33 לזכות באליפות. אם הריינג'רס אשמים בכך שדאגו רק לעצמם, אז הכדורגל הסקוטי אשם בכל שלא עשה זאת.

מבחינה רגשית מדובר בהחלטה שתזכה לפופולאריות. שכן, היא מתאימה לאווירה הציבורית שרוצה לראות את בעלי הכוח, בין אם מדובר בבנקאים, פוליטיקאים או בעלי קבוצות כדורגל נענשים , ולא זוכים לחילוץ.

הריינג'רס צברו חוב של 130 מיליון ליש"ט ושורה של נושים חרדים. ההרגשה הרווחת היא שהריינג'רס קנו את ההצלחה שלהם. הם חיו מעבר ליכולות שלהם, ולטענת היריבים הם שילמו כך, בפעם הראשונה אז ועכשיו שנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות