אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאברמוביץ' ועד מרדוק: הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה צילום: אי פי אי

מאברמוביץ' ועד מרדוק: הסכמי הגירושים היקרים בהיסטוריה

לא משנה כמה אתה מפורסם או מצליח בעסקים, לפעמים החתונה איתך ולאחריה הפרידה - משתלמות כלכלית באותה מידה

08.07.2012, 23:08 | סוכנויות הידיעות

לא כל הזוגות מאושרים, לא כל הנישואים נמשכים לעד ורוב החלטות הגירושים מעלות קשיים אצל שני הצדדים, אבל כשהשווי הנקי של בני הזוג מרקיע שחקים - התהליך נהיה מסובך במיוחד. היעדר הסכם ממון רשמי, הבדלים בחוק הבינלאומי והנסיבות האופפות את הפרידה - כל אלה יכולים להפוך את הסדר הגירושים למכה אמיתית ולהוביל לתשלומים גבוהים.

סיפור הגירושים המסוקר ביותר ב-2012 הוא ללא ספק זה של השחקנים טום קרוז וקייטי הולמס, שהתפרסם לפני כשבוע. לפי הערכות, שוויו של קרוז עולה על 250 מיליון דולר, אבל הוא עומד לאבד רק חלק קטן מהונו במסגרת הגירושים, לפי הסכם הממון שעליו חתם. לפי החלקים בהסכם שפורסמו, הולמס זכאית רק ל-3 מיליון דולר עבור כל שנת נישואים לקרוז, כך שהיא תקבל 18-15 מיליון דולר. עם זאת, הולמס צפויה לקבל גם את האחוזה של הזוג בבברלי הילס, השווה כ-35 מיליון דולר, וייתכן שגם דמי מזונות וחלק מההכנסות מפרויקטים שהזוג עבד עליהם ביחד.

אז קרוז יצא יחסית בזול, והולמס בהחלט יכולה ליהנות ממה שהיא מקבלת, אבל יש זוגות עשירים שזכו לקצת פחות מזל בהיסטוריה ונאלצו להיפרד ממיליארדים. אלה הם הסדרי הגירושים המפורסמים ביותר והידוענים ששילמו את המחיר הגדול ביותר.

10. מייקל וחואניטה ג'ורדן (168 מיליון דולר)

אגדת הכדורסל ואשתו נפרדו ב-2006 לאחר 17 שנות נישואים, ושנה מאוחר יותר הגיעו להסדר של 168 מיליון דולר. הזוג שקל להתגרש עוד ב-2002, אך הצליח לגשר על הפערים. הסדר הגירושים הסופי לא כלל רק מזומנים, אלא גם את האחוזה של הזוג בשיקגו, המשתרעת על פני 28 דונם, והמשמורת על שלושת ילדיהם.

 

מייקל וחואניטה ג מייקל וחואניטה ג'ורדן | צילום: אם סי טי מייקל וחואניטה ג

 

9. מייקל ומאיה פולסקי (184 מיליון דולר)

ב-2003 הגישה מאיה פולסקי בקשה לגירושים וקיבלה בהסדר 184 מיליון דולר. הונו של מייקל פולסקי, מייסד, נשיא ומנכ"ל חברת אינבנרג'י, הוערך אז ב-386 מיליון דולר בנכסים ובמזומן - ואשתו קיבלה מחצית ממנו. הזוג, שהתחתן באוקראינה ב-1975, היגר לארה"ב ב-1976 עם נכסים מועטים ו-500 דולר במזומן. פולסקי הרוויח את הונו בהקמת חברות אנרגיה שונות, ביניהן סקייג'ן אנרג'י (שנמכרה בשנת 2000 תמורת 450 מיליון דולר) ואינבנרג'י, חברת אנרגיית רוח משיקגו.

מייקל ומאיה פולסקי מייקל ומאיה פולסקי מייקל ומאיה פולסקי

 

8. רומן ואירינה אברמוביץ' (300 מיליון דולר)

הגירושים המתוקשרים עלו למיליארדר הרוסי 300 מיליון דולר. באותה התקופה (2007) נחשב רומן לאיש ה-16 העשיר בעולם לפי "פורבס", ונטען שאירינה עשויה לקבל מחצית מהונו, שעמד אז על 18.7 מיליארד דולר. במקום זאת היא קיבלה פחות מ-2% מהונו. אבל לא צריך לרחם עליה: פרט למזומן היא קיבלה אחוזות בבריטניה ובמוסקבה, יאכטה ומטוס פרטי. לפי הדיווחים מאותה תקופה, אירינה הייתה יכולה לקבל מחצית מהונו של רומן לפי החוק הרוסי, אך הסתפקה במה שקיבלה ולא ניסתה להשיג חלק גדול יותר מהחזקותיו.

רומן ואירינה אברמוביץ רומן ואירינה אברמוביץ' | צילום: אי פי אי רומן ואירינה אברמוביץ

 

7. ארנולד שוורצנגר ומריה שרייבר (375-250 מיליון דולר)

בגירושים מתוקשרים נוספים, כוכב הקולנוע ומושל קליפורניה לשעבר ואשתו מזה 25 שנה נפרדו לאחר שנחשף שלשוורצנגר יש ילד משותף עם עובדת במשק הבית של הזוג. כיוון שלזוג לא היה הסכם ממון, לפי החוק בקליפורניה שוורצנגר נאלץ לתת מחצית מהונו לשרייבר - ולפי דיווחים אף היה מוכן לתת לה סכום גדול יותר כדי להוכיח שהוא לוקח אחריות על מעשיו. הסכום הסופי אמנם לא פורסם לאחר ההודעה ב-2011, אך ההערכות הן שהונו של שוורצנגר עמד על 750-500 מיליון דולר, כך שההסדר הגיע למחצית מכל.

ארנולד שוורצנגר ומריה שרייבר, צילום: אם סי טי ארנולד שוורצנגר ומריה שרייבר | צילום: אם סי טי ארנולד שוורצנגר ומריה שרייבר, צילום: אם סי טי

 

6. רוברט ושילה ג'ונסון (400 מיליון דולר)

גם רוברט ג'ונסון, המייסד השותף של BET והמיליארדר האפרו-אמריקאי הראשון בארה"ב, זכה לאחד מהסדרי הגירושים הגדולים בהיסטוריה. לאחר נישואים שנמשכו יותר מ-30 שנה, נפרד ג'ונסון מאשתו שילה בשנת 2000 והעביר לה סכום המוערך ב-400 מיליון דולר במסגרת הסדר. ב-2005 שילה נישאה לוויליאם ט. ניומן הבן, השופט שעסק בתביעת הגירושים המקורית.

רוברט ג רוברט ג'ונסון | צילום: אי פי אי רוברט ג

 

5. מל ורובין גיבסון (425 מיליון דולר)

בגירושים הגדולים ביותר של סלבריטאי בכל הזמנים, העביר גיבסון מחצית מהונו, שעמד אז על 850 מיליון דולר, לאשתו רובין לאחר 31 שנות נישואים. הגירושים הוסדרו בדצמבר 2011 שנתיים לאחר הגשת הבקשה, בעקבות פירסום תמונות בהן נראה השחקן מיודד במיוחד עם הזמרת הרוסייה אוקסנה גריגורייבה. לפי ההסדר, רובין הייתה זכאית לא רק למחצית מהונו של גיבסון, אלא גם להכנסות עתידיות מסרטיו. גיבסון, שלא חתם על הסכם ממון עם רובין, נפרד במהרה גם מגריגורייבה בפרידה מסוקרת שכללה הקלטות של שיחות טלפון וצווי הרחקה. אם זה לא מספיק, גיבסון נאלץ לשלם דמי מזונות בסך 750 אלף דולר בנוסף להסדר של מיליונים.

מל ורובין גיבסון מל ורובין גיבסון מל ורובין גיבסון

 

4. קרייג וונדי מק'קו (460 מיליון דולר)

איש העסקים ומייסד מק'קו סלולר נפרד מאשתו ב-1998, שנים ספורות לאחר שהחברה נמכרה ל-AT&T תמורת 12 מיליארד דולר. לפי הסדר הגירושים, וונדי קיבלה 460 מיליון דולר בצורת מניות של נקסטל, והסכום איפשר לה לרכוש את "סנטה ברברה ניוז פרס" מה"ניו יורק טיימס". כשההסכם אושר היא נכנסה לרשימת "400 האמריקאים העשירים" של "פורבס", אך יצאה ממנה במהרה.

קרייג מק קרייג מק'קו | צילום: בלובמרג קרייג מק

 

3. עדנאן וסוראיה חשוגי (874 מיליון דולר)

המיליארדר, היזם וסוחר הנשק הסעודי החזיק בשיא הסדר הגירושים היקר בהיסטוריה במשך כמעט עשרים שנה. הזוג אמנם הגיש בקשה לגירושים ב-1974, אך רק ב-1979 תבעה סוראיה את בעלה לשעבר על 2.54 מיליארד דולר. שלוש שנים לאחר מכן הסכים הזוג על הסדר לפיו סוראיה קיבלה 874 מיליון דולר. בעבר הוערך הונו של עדנאן ב-4 מיליארד דולר, אך ב-2007 איבד את תואר המיליארדר.

2. ברני וסלביקה אקלסטון (1.2-1 מיליארד דולר)

הגירושים של המיליארדר ואשתו ב-2009 נחשבו בזמנו ליקרים בהיסטוריה, בהיקף של כ-4 מיליארד דולר. עם זאת, ההסדר הסופי מוערך ב-1.2-1 מיליארד דולר "בלבד". ההסדר לא פורסם, אולם מומחים ברחבי העולם מעריכים שהמספר האחרון קרוב יותר למציאות. מאז ההסדר סלביקה, דוגמנית לשעבר של ארמאני הגבוהה בכמעט 30 ס"מ מבעלה לשעבר, קונה צעצועים בהונה המוערך כעת ב-1.16 מיליארד דולר. אחת מהרכישות האחרונות שלה היא מטוס פרטי בשווי 60 מיליון דולר.

ברני וסלביקה אקלסטון, צילום: אי פי אי ברני וסלביקה אקלסטון | צילום: אי פי אי ברני וסלביקה אקלסטון, צילום: אי פי אי

 

1. רופרט ואנה מרדוק (1.7 מיליארד דולר)

הגירושים היקרים בהיסטוריה עד כה היו בין איל התקשורת האוסטרלי ואשתו לשעבר. לאחר 32 שנות נישואים ושלושה ילדים משותפים, הזוג נפרד ב-1999. במסגרת ההסדר קיבלה אנה 1.7 מיליארד דולר מהונו של רופרט, מתוכם 110 מיליון דולר במזומן. 17 ימים בלבד לאחר אישור הגירושים, התחתן רופרט עם וונדי דנג, הצעירה ממנו ב-38 שנה, בעוד אנה התחתנה עם המשקיע וויליאם מאן כמה חודשים לאחר מכן.

רופרט ואנה מרדוק רופרט ואנה מרדוק רופרט ואנה מרדוק
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות