אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היינקן תבטל השקעות לאחר שברזיל העלתה את מס הבירה צילום: בלומברג

היינקן תבטל השקעות לאחר שברזיל העלתה את מס הבירה

התחזקותו של הריאל והעלאת המסים הביאו את מבשלת הבירה השלישית בגודלה בעולם למשוך השקעות מתוכננות

08.07.2012, 20:36 | סוכנויות הידיעות

חברת היינקן הולדינג NV, מבשלת הבירה השלישית בגודלה בעולם, תדחה השקעה שהתכוונה לבצע בברזיל, זאת לאחר שהממשלה הברזילאית העלתה את המסים על בירה - כך מדווחת סוכנות הידיעות הברזילאית אסטאדו. לפי הדיווח, ממשלת ברזיל אישרה העלאה של המס המוטל על בירה מ־17% כיום ל־20.8% החל בתחילת אוקטובר, העלאה הצפויה לפגוע בהיינקן ובמבשלות בינלאומיות ומקומיות נוספות המבשלות את הבירות שלהן בשטח המדינה.

לדברי פאולו מאסדו, סמנכ"ל יחסים תאגידיים בהיינקן, מבשלי הבירה בברזיל סובלים כבר היום מהנסיקה במחירי חומרי הגלם והייצור בשל הירידה בערכו של הריאל הברזילאי לעומת הדולר האמריקאי. ואמנם, כ־60% מהעלויות של מבשלות בברזיל נקובות בדולרים, משום שהן שרויות במצב שבו הן חייבות לייבא חומרי גלם. היינקן היא מבשלת הבירה הרביעית בגודלה בברזיל.

בשנה שעברה ירדו מכירות הבירה של מבשלות בירה בברזיל ב־2% לעומת 2010, והם המשיכו את מגמת הירידה שלהן השנה, תוך שהן יורדות ב־1.6% מתחילת ינואר 2012 ועד סוף מאי 2012, זאת לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן. מאסדו סירב להגיד בדיוק כמה תכננה היינקן להשקיע בברזיל השנה, אך הוא אמר לאסטאדו כי תעשיית המשקאות הקרים כולה תכננה להשקיע כ־7.9 מיליארד ריאל (3.8 מיליארד דולר) במהלך השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות