אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרימיום: המחיר בהנפקה נמוך בחצי מזה שבו מימשו עופר ורינות צילום: אביגיל עוזי

פרימיום: המחיר בהנפקה נמוך בחצי מזה שבו מימשו עופר ורינות

בעלי השליטה מכרו לפני כחודש 1.7% ממניות החברה במחיר של 22 אגורות למניה ורכשו אתמול בהנפקה מניות במחיר של 12.5 אגורות בלבד

09.07.2012, 07:52 | לירוי פרי

חברת פרימיום פי.איי.אייץ', שבשליטת נמרוד רינות ורות עופר, השלימה אתמול הנפקת מניות מצומצמת שתרמה לקופתה כ־1.4 מיליון שקל בלבד. שני בעלי השליטה לקחו גם הם חלק בהנפקה כשרכשו מניות בכ־100 אלף שקל כל אחד בהתאם להתחייבותם בתשקיף, אולם אחזקתם בחברה דוללה בשל העובדה שהזרימו כספים בשיעור נמוך יחסית.

בעקבות ההנפקה ירדה אחזקתה של רות עופר, אלמנתו של יולי עופר - בעל השליטה הקודם, מ־50% ל־46.5%, ואילו אחזקותיו של רינות בפרימיום דוללו בכ־1.5% ל־17.4%. ההנפקה נעשתה לפי שווי חברה של כ־16 מיליון שקל ונסגרה בביקושי יתר של כ־37% (הביקושים הסתכמו בכ־1.83 מיליון שקל), לאחר שפרימיום ניצלה את האופציה שעמדה לרשותה להרחבת ההנפקה ב־15%.

פרימיום היא בעלת השליטה בסנטראל יורופיאן שנמצאת ערב הסדר חוב מול בעלי האג"ח בהיקף של כ־125 מיליון שקל.

לפני חודש עמד שווי השוק של פרימיום על 7 מיליון שקל בלבד. בתוך שבוע ימים זינק שווייה של החברה ל־40 מיליון שקל, מבלי שזו מספקת דיווח לציבור שמצדיק את העלייה. מאז ועד היום נרשם תיקון שלילי חלקי כלפי מטה עד לשווי שוק של כ־20 מיליון שקל בסוף השבוע האחרון - גבוה מהשווי שלפיו בוצעה ההנפקה.

רות עופר, צילום: אביגיל עוזי רות עופר | צילום: אביגיל עוזי רות עופר, צילום: אביגיל עוזי

בשוק תהו אתמול שמא בעלי השליטה בפרימיום ביצעו את ההנפקה כדי לאותת למשקיעים על השווי הראוי לחברה להערכתם. החברה לא מסרה מהו ייעוד הכספים, אלא רק דיווחה כי "תמורת ההנפקה תשמש את החברה למימון פעילותה העסקית, כפי שתהיה מעת לעת, או על פי החלטות דירקטוריון החברה".

מוקדם יותר החודש מימשו שני בעלי השליטה כ־3.5% מאחזקתם, בחלקים שווים, בתמורה לסך כולל של מיליון שקל. המימוש נעשה לפי שווי חברה של 27 מיליון שקל. חישוב פשוט מעלה כי מדובר ב"סיבוב קל" של כ־80 אלף שקל עבור כל אחד מבעלי השליטה - כל אחד מהשניים מכר ביוני כ־1.7% ממניות החברה במחיר של 21.5 אגורות למניה, ואילו כעת רכשו חזרה מניות חדשות ב־12 אגורות למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות