אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף ב"כלכליסט" - מועצת לשכת עוה"ד אישרה: תחודש בניית בית הפרקליט בנצרת צילום: זהר שחר

נחשף ב"כלכליסט" - מועצת לשכת עוה"ד אישרה: תחודש בניית בית הפרקליט בנצרת

מדובר במבנה מפואר המוקם מול בית המשפט בנצרת אך העבודות בו נעצרו לפני שנה ולפי הנטען פולשים משתמשים בו כ"רפת, אורווה ואולם שמחות". מאחר שראש הלשכה לא חידש את הבנייה הורתה המועצה הארצית להעביר מיידית 6 מיליון שקל לסיום הבנייה

09.07.2012, 12:54 | ענת רואה

האופוזיציה השולטת בלשכת עורכי הדין העבירה בימים האחרונים הוראה אשר מחדשת את בניית בית הפרקליט בנצרת באמצעות הזרמה מיידית של תקציב העומד על 6 מיליון שקל.

הבנייה של המבנה המפואר הממוקם מול בית המשפט המחוזי בנצרת נעצרה לפני למעלה משנה בשל הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין אך לא חודשה משום שראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, התנגד לכך ולא העלה את הנושא על סדר היום של הועד המרכזי לצורך קבלת החלטה. במבנה הושקעו עד כה כ-9 מיליון שקל ועלות השלמתו צפויה לעמוד על 15 מיליון שקל. לפי הערכה עבודות הגמר ימשכו עד שנה ולאחר מכן יפתח המבנה לציבור.

בניין בית הפרקליט ב נצרת, צילום: זהר שחר בניין בית הפרקליט ב נצרת | צילום: זהר שחר בניין בית הפרקליט ב נצרת, צילום: זהר שחר

במרץ 2012 פורסם ב"כלכליסט" כי השלמת הבנייה הוקפאה וכי הוועד המרכזי בלשכה התכנס עוד בנובמבר 2011 בכדי לדון בהקפאת המכרז לביצוע עבודות הגמר וכי מאז הוכנו כמה חוות דעת, חלקן תמכו במכירת המבנה בטענה שהוא מיותר ואחרים דרשו להשלים מיד את הבנייה.

עצירת בניית בית הפרקליט הרגיזה את יו"ר ועד מחוז הצפון, עו"ד חאלד חוסני זועבי, אשר לפני כשבועיים שיגר מכתב לכל עורכי הדין במחוזו תחת הכותרת "האמת סביב עצירת בניית בית הפרקליט בנצרת" ובו האשים את ברזילי בכך שאינו מחדש את הבנייה ובנזקים שנגרמים כתוצאה מכך.

לטענת זועבי המבנה עומד נטוש ונערכים בו "שימושים מוזרים" על זרים, "ובכלל זה הפיכת החניונים לרפתות ואורוות, האודיטוריום הפך לאולם שמחות ואירועים מאולתר וגם משמש כסוכת אבלים לתושבי הסביבה".

זועבי טען כי המועצה הארצית אישרה עוד בנובמבר 2011 את התקציב הדרוש להשלמת הבנייה וקרא לראש הלשכה להפסיק לעכב את המשך הבנייה.

בשבוע שעבר החליט יו"ר המועצה הארצית, עו"ד צבי פירון, לעקוף את הועד המרכזי בו יש לברזילי רוב, ולהעלות את הנושא על סדר היום של המועצה. בדיון שנערך ביום רביעי שעבר החליטה המועצה כי ״נוכח הנזק הרב המתמשך, הנגרם ללשכה בגין אי השלמת בנייתו של בית הפרקליט בנצרת ואי העלאתו של הנושא לדיון בוועד המרכזי של הלשכה משך כל שנת המשפט ומאז תוקצבה השלמת הבניין על ידי המועצה וזאת חרף בקשות חוזרות ונשנות שהוגשו לראש הלשכה כדין, יועברו הכספים המנויים למחוז... לאלתר.״ המועצה אף קבעה מנגנון להעברת הכספים ולפיקוח על הוצאתם כמו גם על הבנייה עצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות