אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכלכלה אישרה: אסור לפרסם משקאות אלכוהוליים על שלטי חוצות ואוטובוסים צילום: גדי קבלו

ועדת הכלכלה אישרה: אסור לפרסם משקאות אלכוהוליים על שלטי חוצות ואוטובוסים

עם זאת ניתן לפרסם בתקשורת מוצרי אלכוהול, אך רק באמצעות תמונה אינפורמטיבית של המוצר. יוזם החוק, ח"כ דני דנון: "כתבות על ילדים בני 12 שהגיעו לבי"ח בגלל אלכוהול יהיו נחלת העבר"

09.07.2012, 17:17 | תומר אביטל

ועדת הכלכלה אישרה היום תקנות משמעותיות לצמצום הפרסום של מוצרי אלכוהול, זאת בהמשך לחוק איסור הפרסום על האלכוהול שעבר בכנסת לפני כשלושה חודשים.

ילדים צעירים שותים אלכוהול (ארכיון), צילום: גיל נחושתן ילדים צעירים שותים אלכוהול (ארכיון) | צילום: גיל נחושתן ילדים צעירים שותים אלכוהול (ארכיון), צילום: גיל נחושתן

לפי התקנות החדשות יאסרו כל הפרסומות של משקאות אלכוהוליים בשלטי החוצות ואוטובוסים באופן גורף. עם זאת יותר לפרסם בתקשורת מוצרי אלכוהול, אך רק באמצעות תמונה אינפורמטיבית של המוצר (ללא דוגמנים, וללא טקסט בשבח המשקה). עוד קובעות התקנות שאושרו כי משקה משכר חזק (מ-15% ומעלה) יישא את האזהרה "צריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות".

יוזם החוק ח"כ דני דנון בירך על אישור התקנות ואמר: "כתבות בעיתון על ילדים בני 12 שהגיעו לביה"ח בגלל אלכוהול יהיו נחלת העבר".. לפי מרכז המחקר והמידע של הכנסת, כ-60% מבני הנוער בישראל שותים אלכוהול. בנוסף, ישראל נמצאת במקום השני באירופה באחוזי שתיית האלכוהול בקרב ילדים בני 11.

יצוין כי חלק מהתקנות הקשורות לפרסום אלכוהול בטלויזיה, ברדיו וברשת לא אושרו היום בגלל טעות של משרד הבריאות - ששכח לקיים התייעצות עם המועצה לשידורי כבלים ולוויון. דנון מקווה כי תקנות אלו יושלמו בתוך כשבועיים ומייד לאחר מכן תחל תקופה בת חודש שבסופה ייכנסו כלל התקנות לתוקף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות