אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל: מנהלים מו"מ לרכישת ביטוח החיים של אליהו ב-250 מיליון שקל

הראל: מנהלים מו"מ לרכישת ביטוח החיים של אליהו ב-250 מיליון שקל

מכירת תיק ביטוח החיים מהווה תנאי הכרחי להשלמת העסקה לרכישת השליטה במגדל במגדל מידי ג'נרלי האיטלקית על ידי שלמה אליהו

10.07.2012, 10:23 | שי סלינס

קבוצת הראל שבשליטת יאיר המבורגר גיבשה הסכם עקרונות לרכישת תיק ביטוח החיים של קבוצת אליהו וזאת בתמורה ל-250 מיליון שקל, כך עולה מהודעת החברה לבורסה.

מכירת תיק ביטוח החיים של אליהו, מהווה תנאי הכרחי להשלמת רכישת השליטה בקבוצת מגדל על ידי שלמה אליהו.

עסקת הענק שבמסגרתה צפוי לרכוש אליהו את השליטה (69%) במגדל מידי ג'נרלי האיטלקית תמורת 4.2 מיליארד שקל ממשיכה להעסיק את שוק ההון ואת ענף הביטוח. איזי כהן, מנכ"ל אפריקה ישראל שפרש מתפקידו לפני מספר ימים התייחס לעסקת מכירת השליטה במגדל ואמר כי "שלמה אליהו עשה עסקה מדהימה. עד עכשיו אני מתקשה להאמין שהוא קנה את מגדל במחיר הזה".

לדבריו, "הערך הגלום של מגדל בדו"חותיה לרבעון השלישי של 2011 עמד על 12 מיליארד שקל. ג'נרלי החליטה למכור את מגדל לפי שווי חברה של 6.1 מיליארד שקל - המהווה כמחצית מהערך הגלום. אם החליטו למכור את החברה בשווי שכזה, זה מעיד על כך שמצבם קשה מאוד. הם כנראה מכרו רק בגלל הצורך המיידי שלהם במזומנים. אני מופתע מאוד מהמחיר. אליהו עשה עסקה מדהימה והתקשרתי לברך אותו ואמרתי לו את הדברים. זו עסקה מדהימה במחיר מציאה. גם אם מביאים בחשבון את הפחתת דמי הניהול המתוכננת בתחום הגמל, נשארים לדעתי ברמה של אותו שווי".

עדי קייזמן ואסתי גינזבורג, צילום: ג עדי קייזמן ואסתי גינזבורג | צילום: ג'קי יעקב עדי קייזמן ואסתי גינזבורג, צילום: ג

תשקיע באיי.די.או

בנוסף הודיעה היום הראל לבורסה כי תשקיע 9 מיליון יורו בחברת איי.די.או, חברה בת של שיכון ובינוי (48.8%) בתמורה להקצאת מניות. לאחר השלמת העסקה וכתוצאה מהמרת הלוואה שהעניקה שיכון ובינוי לאיי.די.או למניות, יעמוד שיעור החזקות הראל באיי.די.או שבה שותף גם עדי קייזמן על 12.8%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות