אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה יטיל קנסות על חקלאים שלא יטפלו בזבל של בעלי החיים צילום: shutterstock

המשרד להגנת הסביבה יטיל קנסות על חקלאים שלא יטפלו בזבל של בעלי החיים

התקנות אוסרות על פיזור זבל בעלי חיים שלא עבר טיפול, כאמצעי לדישון הגידולים בשדות. העונש על הפרת התקנות עשוי להגיע למאות אלפי שקלים

10.07.2012, 11:17 | חן פונדק
המשרד להגנת הסביבה הפיץ היום הצעת תקנות חדשות שמטרתן למנוע מפגעי ריח וזבובים משדות חקלאיים. התקנות אוסרות על פיזור זבל בעלי חיים שלא עבר טיפול, כאמצעי לדישון הגידולים בשדות. האיסור יהיה תקף הן לחקלאים פרטיים והן לתאגידים. העונש המירבי על הפרת התקנות מגיע לקנס של 226,000 שקל לאדם פרטי ו-452,000 שקל לתאגיד ואף עונש מאסר בן 18 חודשים. התקנות צריכות לעבור את אישור ועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת.

שדה חקלאי (ארכיון), צילום: בלומברג שדה חקלאי (ארכיון) | צילום: בלומברג שדה חקלאי (ארכיון), צילום: בלומברג

על פי התקנות החדשות, חקלאים יחויבו להעביר למתקן טיפול את הזבל הגולמי של בעלי החיים שהם מגדלים, או לטפל בו בעצמם. בשדות ניתן יהיה לפזר אך ורק זבל שעבר טיפול ואינו גורם למפגעים השונים. בזבל שיעבור טיפול ייערכו בדיקות מיקרוביולוגיות במעבדה מוסמכת לאיתור קוליפורמים וסלמונלה. החומר המטופל יכול לשמש לדישון הקרקע ועוד.

כיום מפוזרת כמות משמעותית ביותר של זבל שכזה בשדות והיא מהווה מקור למפגעי ריח, זבובים ואף מהווה סיכון לבריאות הציבור בשל טפילים וחיידקי מעיים שהיא מכילה.

היום תעבור בוועדת הפנים והגנת הסביבה גם הצעת החוק לפינוי פסולת הבניין שקובעת כי הרשויות המקומיות יגבו תשלום אגרה עבור הטיפול בפסולת. בוועדה דנים סביב עלות האגרה שתוטל על האזרח לעומת העלות היום שמשלם אדם פרטי שעושה שיפוצים לקבלן פרטי עבור פינוי הפסולת והעלות הכספית של אי מחזור הפסולת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות