אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטנר: ארגונים ישקיעו 3.6 טריליון דולר ב-IT ב-2013

גרטנר: ארגונים ישקיעו 3.6 טריליון דולר ב-IT ב-2013

חברת המחקר פרסמה את תחזיותיה להוצאות ה-IT בארגונים, על פי ההערכות ההוצאות אמורות לגדול וזאת למרות מצבה העגום של הכלכלה בעולם

10.07.2012, 15:02 | סוכנויות הידיעות
חברת מחקרי השוק גרטנר פרסמה את הדו"ח האחרון שלה בנוגע למגמות העולמיות השולטות השנה בטכנולוגיית המידע בארגונים, ובניגוד לציפיות המבוססות על מצבן של הכלכלות המובילות בעולם, לא מדובר בהורדת תחזית. למעשה, הדו"ח מצביע על שיפור קל.

על פי התחזית האחרונה שפרסמה גרטנר, ההוצאות העולמיות השנה על IT היו אמורות להסתכם ב-3.5 טריליון דולר. התחזית המעודכנת הוסיפה 100 מיליארד דולר נוספים להערכה הזו, כך שהתחזית עומדת כעת על 3.6 טריליון דולר.

בראש הסגמנטים של השוק שצפויים לצמוח מבחינת השקעות עומדים שירותי הענן הציבורי, שעל פי הערכות יצמחו ב-109 מיליארד דולר, זאת לעומת הערכה מוקדמת של 91 מיליארד דולר. עד 2016, מעריכים בגרטנר כי הוצאות על שירותי ענן ציבורי יוכפלו שוב, ויעברו את ה-200 מיליארד דולר.

הוצאות על מחשוב הענן צפויות לגדול ב-100 מיליארד דולר ב-2013, איור: ליאב צברי הוצאות על מחשוב הענן צפויות לגדול ב-100 מיליארד דולר ב-2013 | איור: ליאב צברי הוצאות על מחשוב הענן צפויות לגדול ב-100 מיליארד דולר ב-2013, איור: ליאב צברי

מרבית הוצאות ה-IT יתמקדו בהעברת תהליכים עסקיים שונים למפיצים, שחלקם שחקנים במחשוב הענן, שם ניתן יהיה למכור אותם על בסיס של מנוי SaaS.

השירותים יהוו 864 מיליארד דולר מההוצאות השנה, מדובר בעלייה של 2.3% משנה שעברה. סביבות שהולכות ונהיות מורכבות יותר ומשלבות בין יישומים שרצים בענן והנחות יסוד מעלים את הביקוש לשירותי ייעוץ IT.

העובדה שהשוק ממשיך לצמוח, ולא מתכווץ, תואמת לתוצאות מסקרים קודמים שערכו חברות אחרות, אך בכל זאת מדובר בחדשות מבורכות, בהתחשב בקצב הצמיחה האיטי בארצות הברית, ההיחלשות בגוש היורו כתוצאה ממשבר החובות המתמשך, וההאטה בצמיחה בסין. אף שחשוב לזכור שבינואר פרסמו בגרטנר נתונים דומים, זאת לאחר שהורידו את התחזית מ-3.8 טריליון דולר. כך שנראה שאנחנו מתקדמים בכיוון הנכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות