אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסרבנים טירפדו את הפרויקט ונתבעו על סכום של 3.6 מיליון שקל צילום: גיל נחושתן

הסרבנים טירפדו את הפרויקט ונתבעו על סכום של 3.6 מיליון שקל

16 דיירי בניין בשכונת נווה שאנן בחיפה תבעו שני יורשי דירות בבניין שבו הם מתגוררים אשר סירבו לחתום על פרויקט לביצוע עיבוי בינוי

10.07.2012, 15:18 | דותן לוי

שני בעלי דירות בבניין בחיפה המסרבים לחתום על הסכם לביצוע פרויקט עיבוי בינוי נתבעו על ידי שכניהם בבית המשפט המחוזי בעיר על סכום של 3.58 מיליון שקל.

מדובר בפרויקט ברחוב חביבה רייך בשכונת נווה שאנן, אשר ניתן לבצעו בהתאם לתב"ע מאושרת של "התחדשות עירונית" בשכונה. לטענת השכנים, למרות שההסכם עליו חתמו עם היזם מכפיל את שטח הדירות שבבעלותם ומשביח את ערך הנכסים משמעותית, השניים אשר ירשו 2 דירות בבניין מתנגדים לביצוע הפרויקט מבלי לספק לשכנים הסבר לסירובם.

שכונת נווה שאנן בחיפה, צילום: גיל נחושתן שכונת נווה שאנן בחיפה | צילום: גיל נחושתן שכונת נווה שאנן בחיפה, צילום: גיל נחושתן

במסגרת ההסכם עליו חתמו הדיירים עם היזם, התחייב האחרון להוסיף לכל דייר 35 מ"ר לדירתו הנוכחית שגודלה כ-40 מ"ר, כמו גם מרפסת בשטח של 8 מ"ר ומחסן בשטח שלא יפחת משני מ"ר. כמו כן התחייב היזם לחזק את הבניין ולבנות בו מעלית. בתמורה יוכל לבנות תוספת של 25 דירות.

בכתב התביעה מסבירים עוה"ד רון ברנט ואלון איל, המייצגים את השכנים התובעים, כי על פי החוק נדרשת הסכמה של 100% מהדיירים, אלא שעל פי התיקון לחוק פינוי בינוי (פיצויים) נקבע כי מקום שבו קיים רוב מיוחס של הדיירים לביצוע עסקת פינוי בינוי, הרי שדייר המסרב סירוב בלתי סביר או המתנה הסכמתו בתנאים לא סבירים, יהיה אחראי בנזיקין כלפי שאר בעלי הדירות.

בתוך כך, מאז הוגש כתב התביעה לפני כשלושה שבועות מכרה אחת הנתבעות את ביתה ורוכש הדירה הסכים לחתום על המסמכים. בכתב ההגנה שהגישה בעלת הדירה השנייה נכתב כי הסיבה המרכזית לסירובה לעסקה היא הצהרה עליה היא נדרשת לחתום במסגרת המסמכים הנדרשים לפרויקט לפיה הדירה נקייה מחובות ושעבודים. "נבצר ממני לחתום על הסכם שבו כלולים סעיפי הצהרות, התחייבויות שלפיהם אני אמורה להצהיר ולהתחייב כי הדירה נקייה מכל חוב לרשויות...על הדירה רובצות חובות מעל ומעבר לנקוב", לשון כתב ההגנה שהגישה בעלת הדירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות