אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": כך הפכו בתי הקולנוע ללהיט נדל"ני צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי ל"כלכליסט": כך הפכו בתי הקולנוע ללהיט נדל"ני

אחרי עשור שבו בין נתניה לחדרה לא פעל אפילו בית קולנוע אחד, היזמים מסתערים על האזור: yes פלאנט תקים מתחם ובו 13 אולמות ליד זכרון יעקב שיתחרה במרכז שסינמה סיטי מתכננת בחדרה. ועוד לא נאמרה המילה האחרונה. בעלי סינמה סיטי חושף: "מתכננים פרויקט גם בנתניה"

11.07.2012, 08:41 | אריאל נוי

כמה שנים לאחר שהספידו אותו, תחום בתי הקולנוע הופך לאחד הבולטים בענף הנדל"ן המניב. לצד שלושה פרויקטים חדשים המתוכננים ברחבי הארץ בשוק זה, קבוצת תיאטראות ישראל, המפעילה את yes פלאנט, מתכננת להקים במרכז הנמצא מול המושבה זכרון יעקב מתחם של בתי קולנוע ובו 13 אולמות, כך נודע ל"כלכליסט". זאת לאחר שבימים האחרונים נחשפו שני פרויקטים עתידיים שאמורים לקום בתחום זה בחדרה ובכפר סבא, רגע לפני פתיחת yes פלאנט בראשון לציון.

בשבוע שעבר נפגש מנכ"ל תיאטראות ישראל מוקי גרדינגר עם ראש המועצה המקומית זכרון יעקב אלי אבוטבול, ועם בעלי מתחם הקניות "מול זיכרון" משה בר יהודה בעניין. אבוטבול הודיע לחברי מליאת מועצת זכרון יעקב על הקמת בתי הקולנוע במתחם מרכז הקניות. בר יהודה אמר ל"כלכליסט" כי "המתחם שיקום יהיה בשטח של 3,000 מ"ר".

מרכז הקניות מיקס חדרה, צילום: נמרוד גליקמן מרכז הקניות מיקס חדרה | צילום: נמרוד גליקמן מרכז הקניות מיקס חדרה, צילום: נמרוד גליקמן

ההחלטה על הקמת הקולנוע בסמוך לזכרון יעקב מתפרסמת לאחר שבסוף השבוע שעבר הודיע לאון אדרי, מבעלי סינמה סיטי, כי סיכם עם עיריית חדרה על הקמת מתחם בתי קולנוע ומסעדות במזרח העיר שישרת את כל תושבי העיר והאזור.

זכרון לא לבד

אדרי אמר ל"כלכליסט" כי "מדובר בהשקעה כוללת של כ־50 מיליון שקל במתחם, שיכלול עשרה בתי קולנוע, מסעדות, אולם כנסים ואפילו אולם תיאטרון עם כ־550 מקומות".

הדמיית "מול זכרון" שבו מוקם מתחם קולנוע יס פלאנט הדמיית "מול זכרון" שבו מוקם מתחם קולנוע יס פלאנט הדמיית "מול זכרון" שבו מוקם מתחם קולנוע יס פלאנט

לפי פרטי התוכנית של סינמה סיטי, המתחם יוקם כתוספת בקומה השנייה למרכז המסחרי "מיקס" במזרח חדרה, שנפתח באוגוסט 2011. הקרקע שייכת לחברת פוליגון ולחברה זכויות בנכסי מקרקעין הממוקמים בערים חדרה, חיפה ופתח תקווה. במהלך 2011 הקימה חברת פוליגון בשטח שבבעלותה מרכז מסחרי דו־קומתי בשטח בנוי של כ־22 אלף מ"ר, כולל גגונים וקירוי מעל הכניסה הראשית, כ־17 אלף מ"ר שטח עיקרי עם חניון עילי ונגישות פתוחה לשטחי המסחר מהחניון.

מהדו"ח השנתי של החברה ל־2011 עולה כי הגידול בנכסי החברה אשתקד נובע בעיקר מהשקעות במרכז המסחרי בחדרה. באזור המרכז המסחרי פועלים כמה מרכזי מסחר מתחרים, ובהם מתחם גן שמואל, מתחם ביג פרדס חנה, פרויקט שערי חדרה וקניון חדרה.

חדרה תאיץ

בניגוד להליך המקובל של אישורי הבנייה בעיריות שדורש זמן רב, משפחת אדרי עשויה ליהנות מהמצב שבו נתונה כיום עיריית חדרה ולזרז הליכים. לעירייה מונתה ועדה קרואה הפועלת לצדו של ראש העירייה חיים אביטן, לאחר ששר הפנים אלי ישי פיזר את מועצת העיר בשל אי־אישור התקציב ל־2010. אביטן אמר ל"כלכליסט": "יש פיתוח מואץ בעיר, משקיעים מגיעים לכאן אחרי שבדקו את הפוטנציאל בחדרה.

אכנס ועדה מיוחדת שתדון בנושא ההיתרים ותטפל בו. המשקיעים אמרו שבתוך עשרה חודשים יוקם המתחם, וההערכה היא שכבר בפסח 2013 המקום יהיה מוכן". לדברי אמיר כהן, מנכ"ל חברת פוליגון, "החברה מנהלת כרגע משא ומתן עם חברת ניו לינאו סינמה בנוגע להקמת מתחם בתי קולנוע בהיקף של כ־2,500 מ"ר במרכז המסחרי של החברה בחדרה והחכרתו לניו לינאו לתקופה ארוכה. בכוונת המשקיעים להפעיל במתחם קומפלקס בתי קולנוע מרשת סינמה סיטי, אשר יהיה חלק ממתחם פנאי ובילוי שבכוונת החברה להקים במרכז המסחרי".

נתניה על הדרך

ההחלטה של שתי חברות בתי הקולנוע הגדולות בישראל להיכנס לאזור שבין נתניה לחיפה אינה מפתיעה, מכיוון שמדובר בתוכניות ראשונות לבתי קולנוע לאחר כעשור שבו לא פעל אף בית קולונוע בין נתניה לחיפה. אולם אזור זה הוא רק מקטע קטן בתחרות הגוברת בין הגופים בשוק זה.

בתגובה לתוכניות של תיאטראות ישראל בזכרון יעקב אמר אדרי כי בסוף השנה תפתח החברה מתחם קולנוע בחניון הלאום בירושלים. כמו כן, לדבריו ייפתח בשנה הבאה מתחם נוסף של החברה בכפר סבא שיוקם כחלק מקניון G בעיר של גזית גלוב, ויכלול 12 אולמות לצד פארק חווייתי בקונספט של "פארק מוזיקה" על פני שטח של 1,000 מ"ר, שייבנה בשיתוף פעולה עם עיריית כפר סבא. בכפר סבא צפויה למתחם של סינמה סיטי תחרות מצד קבוצת גלובוס של יורם גלובוס, שמתכננת בעיר מתחם של 20 אלף מ"ר עם לא פחות מ־25 אולמות. בשבוע הבא אף ייפתח מתחם yes פלאנט בראשון לציון, מול מתחם סינמה סיטי הפועל בתוך מרכז G בעיר.

לדברי אדרי, הוא אינו חושש מתחרות. "לא מפריע לי שמתכננים להקים מתחם ליד זכרון יעקב. בכלל, אני סבור כי מי שמרוויח מזה הוא הצרכן בלבד. מי שיעשה את הדברים הכי טובים - הקהל יבוא אליו". אדרי אף חשף בפני "כלכליסט" כי החברה בוחנת כיום הקמת מתחם דומה בנתניה ומחפשת קרקע לשם כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
זיכרון יעקב
תגובה לצספר ,5 בשנת 2007 המקום היה בבניה והיה עצירה בשיוק בגלל שפחדו אישור חריג והיו. הרבה שהמקום יהיהפיל לבן שכבוד הרב אבוחצירא בירך את המקום. אז פניתי לפיני הזכין של רמי לוי ואמרתי לו ולרמי. לוי אם הרב בירך ניסגור למרו ת שהמחיר יקר לאותו תקופה וזה שמשמיץ רצה את המקום בשבילו נילחמתי כאריה והיום לידיעת הצשמיץ פידיון ממוצע לחודש 15000000מיליון. על 2000מ"ר בטח שתשמיץ אדם. יקר מה שהוא נותן בסתר ובצניעותו. לניזקקים. אם אתה תחשוב בלילה אתה תגיע למסקנה "היתנצלות"
מוטי פ , צפון  |  11.07.12
19.
הצעה ליזמים / משקיעים - מה שחסר באמת
מה שחסר באמת זה קניון בכוכב הצפון או ברמת אביב החדשה. בשנים האחרונות נבנו בשתי השכונות הללו מאות (אם לא אלפי) דירות חדשות וגדולות, המאוכלסות בבעלי הכנסות גבוהות עד גבוהות מאד. כתוצאה מכך קניון רמת אביב נמצא בעומס יתר: ביום חול החניון שלו מלא ובקושי אפשר למצוא חניה בחניון הגג, ואילו בימי שישי מספר הקונים המבקשים לחנות עולה פי כמה על מקומות החניה.
עדי , תל אביב  |  11.07.12
לכל התגובות