אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירון קסטנבאום נחלץ לעזרת קרדן שירותים מוניציפליים

ירון קסטנבאום נחלץ לעזרת קרדן שירותים מוניציפליים

קרן תשתיות ישראל תשקיע 55 מיליון שקל בתמורה להקצאת 36% ממניות קרדן שירותים מוניציפלים, שמחזיקה בבעלות על חברת מילגם ושהעסקה משקפת לה שווי של 170 מיליון שקל. התמורה תשמש לפירעון הלוואות לבנק הפועלים

11.07.2012, 07:58 | ענת ציפקין

שבוע לאחר שחברת האחזקות קרדן אן.וי דיווחה כי היא מצרפת משקיע זר לחברת תשתיות המים הסינית שבבעלותה, דיווחה אתמול קרדן יזמות, חברה נוספת שבשליטת (19.8%) יוסף גרינפלד ואיתן רכטר (5%), כי קרן תשתיות ישראל (IIF) בניהולו של ירון קסטנבאום תשקיע 55 מיליון שקל בחברה־הבת הפרטית (100%) קרדן שירותים מוניציפאליים (קש"מ) בתמורה להקצאת 36% ממניותיה של קש"מ לקרן. אחזקתה העיקרית (97%) של קש"מ היא מילגם, שעוסקת בהספקת שירותים למגזר המוניציפאלי בישראל.

העסקה משקפת למילגם שווי של כ־170 מיליון שקל לאחר השלמתה, ומותנית עדיין בתוצאות בדיקת נאותות שתבצע הקרן ובקבלת האישורים הרגולטוריים הדורשים. מילגם רשומה בספריה של קרדן יזמות בערך של 117 מיליון שקל.

העסקה הנוכחית, כמו גם הכנסתו של משקיע זר לחברת תשתיות המים הסיניות שבבעלותה בסוף השבוע האחרון הינם חלק מתוכנית אסטרטגית של קבוצת קרדן שהכריזה כי בשנתיים הקרובות תבצע מימושים על מנת להקטין את מצבת חובותיה או תפעל להגדלת היקף פעילותה באמצעות הכנסת שותפים לעסקיה. מהדיווח של קרדן יזמות אתמול לבורסה עולה כי הסכום שיוזרם לקרדן שירותים מוניציפליים ישמש לצורך פירעון הלוואותיה של קרדן שירותים מוניציפליים לבנק הפועלים, כך שלאחר ביצוע העסקה יסתכמו חובותיה כלפיו ב־8 מיליון שקלים בלבד.

יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל

מילגם פועלת בתחום המוניציפאלי גם בתחום הגבייה והשירותים הקשורים לצרכנות ותחזוקת המים, כמו גם במיזמים אחרים הקשורים לתחום המוניציפאלי כדוגמת תשלום חנייה באמצעות טלפון סלולארי, בעלות על מתקנים פוטו וולתאיים על גגות, מתן פתרונות מחשוב כוללים למגזר המוניציפאלי ומתן שירותי מוקד טלפוני עבור רשויות מקומיות.

את הרבעון הראשון של 2012 סיכמה מילגם עם הכנסות של 75 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 65 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, שנבע מגידול בפעילות ניהול מערכי הגבייה מלקוחות שמפעילה מילגם עבור רשויות מקומיות. בשורה התחתונה רשמה מילגם רווח נקי של 6 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2012 לעומת רווח נקי של 8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, שכלל את חלקה של מילגם ממכירת חלקה בחברת מילגם קול. לאחר פרסום דו"חות הרבעון הראשון של 2012, חילקה מילגם דיבידנד, כשחלקה של קש"מ בו הסתכם ב־6.8 מילון שקל והוא שימש את קש"מ להחזיר חלק מהלוואותיה לתאגידים בנקאיים.

קרן תשתיות ישראל היא קרן ישראלית המנוהלת על ידי ירון קסטנבאום שמחזיק ב־20% ממנה. בעלי המניות הנוספים בה הם חברת הביטוח הראל (40%) ועורך הדין יהודה רווחה (20%). מנכ"ל קרדן יזמות ויו"ר דירקטוריון מילגם הוא איתן רכטר.

בשנה שעברה השקיעה קרן תשתיות ישראל בכביש שש והגיעה לאחזקה של 51% בזכיינות הפרוייקט, לאחר שרכשה את אחזקותיה (25.5%) של שיכון ובינוי בזכיינית בתמורה ל־770 מיליון שקל. מוקדם יותר בשנה שעברה רכשה קרן תשתיות ישראל את השליטה (75%) בנתיבי היובל, זכיינית כביש רוחב הדרומי של מטרופולין גוש דן (כביש 431 ) מדניה סיבוס של אפריקה ישראל בתמורה ל־207 מיליון שקל. בנוסף, קרן תשתיות ישראל גם מעורבת בהשקעה בטאואר ויז'ן, חברה פרטית בתחום אתרי התקשורת הסלולרית שהוקמה ב־2006, על ידי האחים משה ואלי שושן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות