אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרקי בורגר ראנץ' רוצים מקדמת ענק צילום: עמית שעל

מפרקי בורגר ראנץ' רוצים מקדמת ענק

עו"ד שלמה נס וכונסי נכסים, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח אלי שפלר הגישו בדצמבר בקשה לפסוק להם מקדמה בסכום של 1.16 מיליון שקל. בבקשת השכר הובהר כי סכום זה "נמוך באופן משמעותי משכר הטרחה הסופי שייקבע"

11.07.2012, 07:28 | ענת רואה

לפני ארבע שנים נקלעה רשת מסעדות המזון המהיר בורגר ראנץ' לחובות של 30 מיליון שקל ומונו לה מפרק, עו"ד שלמה נס, וכונסי נכסים, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח אלי שפלר. השלושה מכרו במהרה את פעילות הרשת לברגר קינג, אבל עד היום טרם מומש הסדר נושים שיבטיח החזר כלשהו לנושים, למעט העובדים שנפרעו. החובות עומדים על 11.5 מיליון שקל לנושים הרגילים ועל 13 מיליון שקל לחברת פז, הנושה המובטחת. העובדים שהחוב כלפיהם עמד על 5.3 מיליון שקל מקבלים החזר מלא.

אף שטרם גובש הסדר חוב כלשהו, בדצמבר האחרון הגישו השלושה בקשה לפסוק להם מקדמה בסכום של 1.16 מיליון שקל. בבקשת השכר הובהר כי סכום זה "נמוך באופן משמעותי משכר הטרחה הסופי שייקבע".

שלושה חודשים מאוחר יותר, במרץ 2012, נס, ברגרזון ושפלר הגישו בקשה לאשר להם לכנס אסיפות נושים לצורך הצבעה על הסדר החוב שגיבשו. על פי תוכניתם, הנושים הרגילים יקבלו בשלב הראשון 40% מהחוב. בשלב השני עשויים הנושים הרגילים לקבל 10% נוספים.

עוד מצוין בהסדר כי הנושה המובטחת חברת פז תקבל 8 מיליון שקל לפחות מהחוב כלפיה. בסך הכל מעריכים השלושה כי הסכום שיועמד לחלוקה יהיה 14 מיליון שקל, שנמצאים בקופה בניכוי שכר טרחתם. מה יהיה גובהו של אותו שכר? הם לא פירטו. עם זאת, במסגרת ההסדר התבקשו הנושים גם לאשר כי הסכמה להסדר כמוה כהסכמה לשכר הטרחה שלהם, כפי שייפסק על ידי בית המשפט.

התיק מטופל אצל השופטת מיכל אגמון־גונן, לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך פסלה את עצמה באוגוסט 2008 מלטפל בו. זאת משום שבעלה יוסף אלשיך שימש כדירקטור באחת החברות שבשליטת צדיק בינו, בעל השליטה בפז. קודם לכן פסלה עצמה גם השופטת דניה קרת־מאיר, משום שבעלה עו"ד דניס מאיר משמש כיועץ עסקי של חברות רבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות