אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": ידין ענתבי מנכ"ל דש עוזב את תפקידו צילום: מיכאל קרמר

בלעדי ל"כלכליסט": ידין ענתבי מנכ"ל דש עוזב את תפקידו

דירקטוריון דש איפקס אישר היום את מינויו של אילן רביב כמנכ"ל החברה הממוזגת דש-מיטב ובעקבותיה הודיע ענתבי על העזיבה. לוינסון ישמש כממלא מקום המנכ"ל עד השלמת המיזוג

11.07.2012, 17:10 | גולן חזני

אחרי שנה וחצי בתפקיד מסיים ידין ענתבי את תפקידו כמנכ"ל דש בעקבות ההחלטה למנות את אילן רביב כמנכ"ל החברה הממוזגת דש-מיטב, כך נודע ל"כלכליסט". דירקטוריון דש איפקס אישר היום את מינויו של רביב ובעקבותיה הודיע ענתבי על העזיבה.

ענתבי לשעבר המפקח על הביטוח ושוק ההון, החליף את קובי לוינסון בניהול נכסי הלקוחות של הקבוצה בינואר 2011. כעת, לבקשת ההנהלה, לוינסון ישמש כממלא מקום מנכ"ל דש עד למיזוג ולכניסתו של אילן רביב לתפקיד. זאת, לאחר שבחודשים האחרונים שימש לוינסון כיועץ לא רשמי לבעל השליטה אלי ברקת.

ידין ענתבי, צילום: יובל חן ידין ענתבי | צילום: יובל חן ידין ענתבי, צילום: יובל חן

העזיבה של ענתבי היא תוצאה של המיזוג של דש איפקס עם בית ההשקעות מיטב. במסגרת העסקה ירכוש צבי סטפק, בעל המניות הגדול במיטב, 14% ממניות גאון במיטב וכן 5% ממניות שלמה סימנובסקי תמורת 140 מיליון שקל, כך שיחזיק ב־54% ממיטב טרם המיזוג עם דש איפקס. בהמשך צפוי סטפק לרכוש מקרן BRM של אלי ברקת מניות של דש איפקס בכ־62.4 מיליון שקל, כך שעם השלמת המיזוג יחזיק בכ־28.6% ממניות דש איפקס, בדומה לשיעור האחזקה של ברקת.

דש איפקס תחלק לפני העסקה דיבידנד של 187.5 מיליון שקל לבעלי המניות שלה. הגוף הממוזג יהפוך לשני בגודלו מקרב בתי ההשקעות וינהל נכסים בהיקף של כ־104 מיליארד שקל.

עוד לפני המיזוג עזבו את דש איפקס המנכ"לים עידו נויברגר ו-ויקטור שמריך, אולם למרות זאת לא קיבל ענתבי מברקת את המפתחות לניהול דש איפקס במקומם. העזיבה משאירה את אנשי מיטב בראשותם של צבי ואבנר סטפק ואילן רביב כגורמים דומיננטיים בבית ההשקעות הממוזג.

בתוך כך, דירקטוריון דש, בהחלטה משותפת עם מר לוינסון, החליטו להקפיא בשלב זה את פעילות החברה ברומניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל- 7 אתה צודק - אילן הוא בדיוק הד.נ.א של מיטב - ממש הבנאדם הכי אנושי בעולם
וגם מוסרי , מעניין אם עשרות משפחות העובדים לשעבר של הגופים שמוזגו לתוך מיטב והשקיעו את מיטב שנותיהם הגופים שנבלעו במיטב ומצאו את עצמם בבית מראש או סליחה - אחרי חצי שנה חושבים כמוך .
סתם פראייר אחד שאכל אותה , מרכז הארץ  |  11.07.12
לכל התגובות