אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברפול תצעד לצד קהילת הלהט"ב בבריטניה צילום: גלעד קוולרציק

ליברפול תצעד לצד קהילת הלהט"ב בבריטניה

עובדי המועדון וחברות בקבוצת הנשים יישאו במצעד הגאווה הבא שייערך בליברפול שלט עם סמל הקבוצה

11.07.2012, 14:57 | סוכנויות הידיעות

ליברפול עומדת להיות הקבוצה הראשונה מהפרמיירליג שתיוצג באופן רשמי באירוע של קהילת הלהט"ב בבריטניה. עובדי המועדון וחברות בקבוצת הנשים יישאו במצעד הגאווה הבא שייערך בליברפול שלט עם סמל הקבוצה.

איאן איירה, מנהל הקבוצה, אומר כי מעורבותה מדגישה את הנחישות שלה לנקות את הכדורגל מהומופוביה. "אנחנו ממשיכים להציג את המחויבות שלנו להבטיח שהאיכות והעקרונות של ההכללה ישולבו בכל התחומים במועדון הכדורגל של ליברפול, וכבר שנים רבות שאנחנו נוקטים בצעדים חיוביים לקידום העמדה שלנו נגד הומופוביה על המגרש ומחוצה לו", מסר. "האירוע הזה מהווה פלטפורמה מצוינת למשוך קהילות מקומיות ואנשים מרחבי המדינה שיחוו את התרבות המגוונת של העיר המדהימה שלנו".

אוהדי ליברפול. "האירוע הזה מהווה פלטפורמה מצוינת למשוך קהילות מקומיות ואנשים מרחבי המדינה כל שיחוו את התרבות המגוונת של העיר המדהימה שלנו"., צילום: רויטרס אוהדי ליברפול. "האירוע הזה מהווה פלטפורמה מצוינת למשוך קהילות מקומיות ואנשים מרחבי המדינה כל שיחוו את התרבות המגוונת של העיר המדהימה שלנו". | צילום: רויטרס אוהדי ליברפול. "האירוע הזה מהווה פלטפורמה מצוינת למשוך קהילות מקומיות ואנשים מרחבי המדינה כל שיחוו את התרבות המגוונת של העיר המדהימה שלנו"., צילום: רויטרס

ליברפול תקים גם דוכן בפסטיבל ווטרפרונט שייערך ב-4 באוגוסט ותספק ציוד חתום למטרות גיוס כספים במכירות פומביות. המועדון כבר עבד עם ליברפול פרייד ליצירת טורניר כדורגל נגד הומופוביה שנערך בתחילת השנה בפעם הראשונה באקדמיה של המועדון. הקבוצה תומכת גם בקמפיין ג'סטין (Justin Campaign), שפועל נגד הומופוביה בדרגים השונים.

מארגני המצעד הציעו לקבוצות נוספות ולאוהדים שלהן את ההזדמנות להצטרף, בין אם מדובר בקבוצות מקצועיות או חובבניות. אוהדים שאינם מעוניינים לצעוד מאחורי השלט של ליברפול יכולים להירשם כמועדון נפרד ולהביא שלטים משל עצמם.

"קבוצת ליברפול עוברת שינויים מרחיקי לכת, ואחד מהם הוא שיתוף הפעולה עם כל האוהדים - הם כבר הוכיחו זאת כשאירחו את טורניר כדורגל נגד הומופוביה", הוסיף זורן בלאקי, יו"ר ליברפול פרייד.

מצעד הגאווה של ליברפול מתקיים בפייר היד וממשיך לאורך סטנלי סטריט קווטר. נושא המצעד השנה Nautical but Nice, נבחר על ידי חברי הקהילה ונובע מציון מאה שנים לטביעת הטיטניק, תוך כדי חגיגת ההיסטוריה הימית של העיר. על פי הערכות למעלה מ-40 אלף אנשים השתתפו באירוע של שנה שעברה, שנחשב לפסטיבל הגאווה בחינם הגדול ביותר שנערך בבריטניה מחוץ ללונדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות