אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון מרגיע: "ברית המועצות" תהיה גוף עצמאי צילום: נועם מושקוביץ'

כחלון מרגיע: "ברית המועצות" תהיה גוף עצמאי

שר התקשורת הסביר כי המיזוג המתוכנן בין הרשות השנייה למועצת הכבלים והלוויין יהיה ללא מעורבות פוליטית של שרים או של הממשלה, וכי הגוף המאוחד יזכה לעצמאות תקציבית

11.07.2012, 14:15 | שלי פריצקר

לגוף המאוחד שיפקח על שידורי טלוויזיה "לא תהיה מעורבות פוליטית, לא של שרים ובוודאי לא של הממשלה" - כך הצהיר היום (ד') שר התקשורת משה כחלון בכנס "גלובס" בהתייחסו לתזכיר החוק שגיבש משרד התקשורת להקמת "ברית המועצות". בכך ענה השר לטענת הרשות השנייה כי אם תמוזג לתוך מועצת הכבלים והלוויין תהפוך לרשות פנים ממשלתית שתהיה כפופה לממשלה ולא תהיה עצמאית.

"הצעת החוק גם אומרת שהמדינה לא תחזיק יותר במניות הצבעה בחברות החדשות של הערוצים המסחריים. לגוף תהיה עצמאות תקציבית שלא קשורה בשר התקשורת או בשר אחר ובוודאי לא בממשלה", המשיך כחלון. "העצמאות של הרשות תתבטא גם בכך שהיא היחידה שתקבע את הכללים".

משה כחלון, צילום: מיקי אלון משה כחלון | צילום: מיקי אלון משה כחלון, צילום: מיקי אלון

עם ביטול הרשות השנייה, בכוונת משרד התקשורת לבטל גם את דמי הזיכיון שמשלמים זכייני הערוצים 2 ו-10 ואשר מממנים כיום את הרשות. "זה יחסוך 40 מיליון שקל לערוץ 10, קשת ורשת", הסביר השר.

כחלון מעוניין להעביר את הצעת החוק בקריאה ראשונה עוד במושב הכנסת הנוכחי, המסתיים בסוף יולי. "רציתי בתקופתי לסיים את רשות התקשורת, אבל לפחות המועצה המאוחדת היא צעד חשוב לקראת רשות תקשורת עתידית", ציין.

השר התייחס גם לכוונתו להגביר את התחרות בשוק הטלוויזיה באמצעות הכנסת מתחרים חדשים. "עידן פלוס יופרט ויהווה פלטפורמה שלישית מתחרה ל-yes ו-HOT. בנוסף, תהיה טלוויזיה באמצעות IPTV. אין סיבה שנשלם 300 שקל בחודש על טלוויזיה. כשתהיה תחרות אני מאמין שהמחיר יעמוד על לא יותר מ-99 שקל לטלוויזיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות