אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך שבועיים: שלוש ערים בקליפורניה בחדלות פירעון צילום: בלומברג

בתוך שבועיים: שלוש ערים בקליפורניה בחדלות פירעון

סן ברנרדינו הצטרפה לסטוקטון ולממות' לייקס לאחר שצברה חובות בהיקף של 243 מיליון דולר. האבטלה בעיר זינקה ל־11.8% לעומת ממוצע ארצי של 8.2%

11.07.2012, 19:29 | בלומברג

סן ברנרדינו הפכה אתמול לעיר השלישית במדינת קליפורניה בתוך שבועיים שהכריזה על חדלות פירעון - על כך דיווחה היום סוכנות הידיעות בלומברג.

העיר בת 209 אלף התושבים השוכנת 105 ק"מ מזרחית ללוס אנג'לס נקלעה למשבר בעקבות ירידה בגביית המסים, וצברה חובות בהיקף של 243 מיליון דולר.

בעקבות ההודעה על חדלות פירעון צפויים שיבושים בהעברת משכורותיהם של עובדי העירייה, והחשש הוא שכל השירותים העירוניים יקרסו, ובהם איסוף האשפה ושירותי המשטרה. "אם העובדים לא יקבלו את שכרם ב־15 באוגוסט, ב־16 בחודש נהיה עדים לגל התפטרויות", הזהיר התובע הכללי של העיר ג'יימס פנמן.

ג ג'רי בראון, מושל קליפורניה | צילום: בלומברג ג

אנליסטים מעריכים שהגורמים שהובילו את העיר לחדלות פירעון הם ניהול לקוי של התקציב, ירידה בהכנסות, עלייה בהוצאות הפנסיוניות וגידול בנטל החוב והוצאות המימון. שיעור האבטלה באזור מגיע ל־11.8%, זאת לעומת ממוצע ארצי של 8.2%. כתוצאה מכך, סן ברנרדינו נמנית עם שיאניות עיקולי הבתים בארה"ב.

כדי לפתור את המשבר הפיננסי ולצמצם את ההוצאות מתנהל בעירייה מו"מ קדחתני לצמצום מספר המועסקים ב־20% במהלך ארבע השנים הקרובות. "זו ההחלטה הקשה ביותר שקיבלנו אי פעם", אמרה שלשום וונדי מק'קמאק, הנמנית עם שבעת חברי מועצת העיר.

סן ברנרדינו מצטרפת לשתי ערים נוספות בקליפורניה שהגיעו לקריסה בעת האחרונה. פשיטת הרגל הגדולה ביותר היתה של העיר סטוקטון ב־28 ביוני. עיירת הנופש ממות' לייקס ביקשה הגנה מפני נושים ב־3 ביולי. עורך הדין מייקל סוויט ממשרד פוקס־רוטשילד בסן פרנסיסקו, המתמחה בפשיטות רגל של ערים, אומר כי מועצות מקומיות רבות מתקשות להתמודד עם תשלומי הפנסיות וההוצאות על בריאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות