אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אודי כץ: "המהלך של האוצר היה צפוי ומתבקש" צילום: אוראל כהן

אודי כץ: "המהלך של האוצר היה צפוי ומתבקש"

יו"ר לשכת סוכני הביטוח אמר כי ביטול המקדם בביטוחי מנהלים לא יביא להוזלת דמי הניהול

12.07.2012, 08:27 | רימונה פרקש ברוך

יו"ר לשכת סוכני הביטוח אודי כץ התייחס אתמול למהלך של ביטול מקדמי הקצבה בביטוחי המנהלים, ואמר כי לא מדובר במהלך מפתיע. "כבר בשנת 2008 ביקש האוצר להוביל את המהלך, אולם הוא בלם זאת בשל המשבר הכלכלי", אמר כץ. "החשש הוא שחברות הביטוח לא יעמדו בתשלומים, לא בעתיד הקרוב אלא בעוד 15–20 שנה, לכן צעד כזה היה מתבקש".

לדבריו של כץ, מהלך זה אינו צפוי לפגוע בסוכני הביטוח. "אף שתמיד טענו נגדנו שאנו מעדיפים למכור ביטוחי מנהלים בגלל האינטרס הפיננסי שלנו, מדובר בטענה לא נכונה וההעדפה שלנו תמיד תיקבע על פי טובת הלקוח", טען כץ. "אמנם הרווח מביטוחי המנהלים גדול יותר, אולם צריך לקחת בחשבון שגם הוצאות התפעול גבוהות יותר משום שמדובר במוצר יותר מורכב ומסובך".

הפתרון שהשוק יצטרך ללכת לקראתו יהיה, לדברי כץ, מוצרים ביטוחיים שיבטיחו קצבה ויתמחרו את מחיר הסיכון בהתאם לתוחלת החיים. "עד היום, בגלל התחרות, כל העלויות גולמו בדמי הניהול", הוא אמר. "במוצרים העתידיים יהיה צריך להיות תשלום נפרד שיתומחר מחוץ למוצר".

בסופו של דבר, אמר כץ, דמי הניהול לא יוזלו, אולם הם גם לא יוכלו לעלות יותר מדי בשל הנחיות האוצר. לדברי כץ, האנשים שיתאים להם מוצר ביטוחי שכזה יהיו צעירים, שירצו לדעת כמה יקבלו בדיוק בעת הפרישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות