אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסות אירופה ננעלו בירידות; קרפור זינקה ב-7.1% צילום: בלומברג

בורסות אירופה ננעלו בירידות; קרפור זינקה ב-7.1%

פוטסי ירד ב-1%, דאקס השיל 0.5% וקאק איבד 0.7%; תוצאות הרבעון השני של קרפור היו טובות מחציון תחזיות האנליסטים

12.07.2012, 18:59 | גיא בן סימון

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום (ה') בירידות לאחר חשיפת פרוטוקול ועדת השוק הפתוח של הפד לפי רוב חברי הוועדה לא תומים בהזרמה נוספת לשווקים וכן על רקע הורדת הריבית במפתיע על ידי הבנק המרכזי בדרום קוריאה. במקביל הבנק המרכזי ביפן החליט להשאיר את הריבית על רמה מינימלית של 0.1% - כצפוי.

מדדי מניות

פרנקפורט פאריז מילאנו

חלק מועט מחברי ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי בארה"ב אמרו כי תידרש המרצה נוספת לשווקים, כך עולה  מפרוטוקול החלטת הריבית לחודש יוני שפרסם הבנק הפדרלי. עוד עולה, כי חברי הוועדה צייני שהכלכלה האמריקאית צומחת בקצב איטי יותר לעומת קצב הצמיחה שנרשם בתחילת השנה. עם זאת, חברי הועדה לא סיפקו רמז לגבי תיזמון של הרחבה כמותית בהמשך.

ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי הכריז אתמול על העלאות מס וקיצוצי הוצאות בסך 65 מיליארד יורו (80 מיליארד דולר) ומסתכן בהחרפת המיתון בניסיון לרסן את המשבר הפיננסי בגוש היורו. חבילת הצנע של ראחוי, הרביעית מזה שבעה חודשים, תעלה את המע"מ ל-21% מ-18%; תבטל החזר מס לרוכשי בתים; תקטין את הקיצוצים בדמי האבטלה ובדמי המחייה לסטודנטים; תאחד ממשלות מקומיות ותבטל את הבונוס השנתי לעובדי המדינה. אמצעי התקציב, הנוגעים לשנתיים וחצי הקרובות, גדולים כמעט פי שניים מכפי שתוכנן במקור.

 

קרפור, הקמעונאית השנייה בגודלה בעולם, דיווחה על ירידה של 0.3% בהכנסות הרבעון השני שהסתכמו ב-21.7 מיליארד יורו. מניית החברה זינקה בתום יום המסחר ב-7.1%. הזינוק במניית קרפור הגיע אחרי שתוצאות הרבעון השני של החברה היו טובות משמעותית מחציון תחזיות האנליסטים של בלומברג.

 

פיז'ו-סיטרואן, יצרנית הרכב השנייה בגודלה באירופה, תסגור אחד ממפעילה בצרפת ותוריד את התפוקה של מפעל אחר במדינה לאחר שמכירות כלי הרכב באזור רשמו ירידה זו השנה החמישית ברציפות.

 

המהלך אמור לסייע לחברה לבטל 3,600 משרות מה שיעלה את יעד הפיטורים הכולל שהיא מבצעת במסגרת הליך ההתייעלות שלה ל-9,600 בסך הכל. הדברים אושרו בהצהרה שפרסמה היום החברה. במקור תכננה פיז'ו סיטרואן לפטר 6,000 עובדים בסך הכל.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות