אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - המוסדיים לחצו, ואירית אילוז תוותר על 15% משכרה צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט" - המוסדיים לחצו, ואירית אילוז תוותר על 15% משכרה

סמנכ"לית הכספים של אמפל הודיעה כי תוותר על כחצי מיליון שקל בשנתיים שבהן ידחה תשלום הקרן לבעלי האג"ח. הפחתת השכר תבוטל אם ייכנס משקיע לחברה־הבת גדות מיכליות או שזרימת הגז ממצרים תתחדש

15.07.2012, 06:59 | גולן חזני

אירית אילוז, סמנכ"לית הכספים של אמפל, הודיעה בפגישה עם מחזיקי האג"ח בראשות כלל ומנורה כי היא נענית לדרישתם ותוותר על חצי מיליון שקל משכרה השנתי. מדובר על קיצוץ של כ־15% משכרה של אילוז שעלותו ב־2011 הסתכמה ב־1.1 מיליון דולר (שכר הבסיס היווה כמחצית ממנו). בחמש השנים האחרונות הרוויחה אילוז שכר בעלות של 7 מיליון דולר.

אירית אילוז, צילום: ענר גרין אירית אילוז | צילום: ענר גרין אירית אילוז, צילום: ענר גרין

הפחתת שכרה של אילוז תהיה תקפה לשנתיים שבהן יידחה תשלום הקרן לבעלי האג"ח של אמפל. עם זאת, במקרה שייכנס משקיע לגדות מיכליות או שהגז המצרי יחזור לזרום, אילוז תזכה לשכרה המלא - כולל הסכום שוויתרה עליו.

יוסי מימן, בעל השליטה באמפל, נהנה בשש השנים האחרונות משכר בעלות של 13.7 מיליון דולר. על פי עקרונות ההסדר שסיכמה החברה עם מחזיקי אג"ח ב', מימן יוותר על שכרו בשנתיים הקרובות ובשנתיים שלאחר מכן שכרו יוגבל לכמחצית משכרו ב־2011 (כ־1.8 מיליון דולר).

בשבוע שעבר התפטר נציגה של בית ההשקעות מיטב, יניב צלאל, מנציגות בעלי האג"ח של אמפל. אילן רביב, מנכ"ל מיטב, הצהיר כי בית ההשקעות מתכוון להילחם באופן עצמאי ולא באמצעות הנציגות. "מה שמפריע לנו זו התנהגות של הדירקטורים באמפל, שעשו הכל כדי לשרת את האינטרסים של מימן", הסביר רביב. רביב התייחס לכך שבנובמבר האחרון - רגע לפני שאמפל ביקשה הסדר חוב - האריך דירקטוריון אמפל בשנה נוספת הלוואה של 22 מיליון דולר, שהעמידה החברה לעסקיו הפרטיים של מימן.

למחזיקי האג"ח של אמפל שתי נציגויות שונות. סדרה ב', הנושה הגדולה ביותר של החברה, יוצגה עד כה (מלבד צלאל) על ידי מורדי משיטה מכלל, עו"ד אריה דנציגר ואדוארד קלר. סדרה א' (שקיבלה תשלום קרן מהחברה פחות מחודש לפני שאמפל פנתה בבקשה להסדר) וסדרה ג' (הקטנה והארוכה ביותר, שמגובה בכרית ביטחון של 12 מיליון דולר מהקופה) מיוצגות יחדיו על ידי שמואל אשל ממנורה ועו"ד עופר שפירא.

אמפל שולטת בחברת גדות מיכליות ומחזיקה ב־12.5% בחברת EMG, שצינור הגז שלה ממצרים לישראל מנוטרל בשנה האחרונה בשל פיצוצים חוזרים ונשנים.בשל הפסקת זרימת הגז וחוסר יכולתה של EMG לשלם דיבידנדים לבעלי מניותיה, הציעה אמפל לבעלי האג"ח הסדר חוב שכולל דחייה של שנתיים בפירעון קרן האג"ח (עד ינואר 2014), כאשר הריבית תשולם כסדרה בתוספת פיצוי של כ־1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
עודה לי בחילה שיש אנשים שמשתכרים 1.1 מיליון דולר בשנה
בזמן שחצי מהעם עושה פחות מ- 60000 שקל בשנה. איפה הכסף? בדיוק שם, אצל מושחתים כמוה. מרוב שהמדינה מגינה עלינו מעצמינו, היא מוכרת אותנו למרבה במחיר. תעשו לעצמכם טובה, עבדו במזומן ושימו דולרים מתחת לבלטות, זה עדיף מלתת את השמנת לחתולים השמנים.
15.07.12
18.
פיתרון סלקטיבי ותמוה- ה"מוסדיים" ידרשו קיצוצי שכר לדרג הניהולי בכל חברה כושלת כתנאי להסדר?
שישו ושמחו על כך שקיצצו לגברת אילוז משכרה. לא ברורה לי השמחה הגדולה, פרט ליכולת להתנכל לגברת המסויימת הזו. האם אנחנו בדרך לקביעת נורמה כללית לפיה בכל פעם שחברה כושלת מבקשת הסדר, ידרשו מבעלי השכר הגבוה לקצץ בשכרם כתנאי לאישור ההסדר? אם זה הסיפור אז אני בעד. לעומת זאת, אם כאשר חבריהם של ה"מוסדיים" יושבים בדרגים המנהלים של החברות הכושלות, לא מגיעה דרישה לקיצוץ בשכר, שהיא שוות ערך לנטילת אחריות אישית, אז לא ברורה לי השמחה הגדולה. זו לכל היותר שמחה לאיד, ואיני מרגיש שותף לשמחה זו.
ניר , ת"א  |  15.07.12
לכל התגובות