אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים סבן מפגין תמיכה: תרם מיליון דולר למפלגה הדמוקרטית צילום: סיוון פאראג'

חיים סבן מפגין תמיכה: תרם מיליון דולר למפלגה הדמוקרטית

תרומתו של איש העסקים הישראלי-אמריקאי היא הגבוהה ביותר מתעשיית הבידור מאז חודש מרץ אז תרם השחקן ביל מאהר סכום זהה ישירות לקמפיין של הנשיא ברק אובמה

15.07.2012, 10:54 | סוכנויות הידיעות
איש העסקים הישראלי-אמריקאי חיים סבן תרם מיליון דולר למפלגה הדמוקרטית בארה"ב, התרומה הפוליטית הגבוהה ביותר מתעשיית הבידור מאז חודש מרץ.

העיתון "הוליווד ריפורטר" מדווח כי סבן תרם מיליון דולר ל-Unity PAC, ועדת גיוס כספים שפועלת להשגת תרומות עבור המפלגה הדמוקרטית בסנאט ובקונגרס. בחודש מרץ  תרם שחקן הקולנוע ביל מאהר מיליון דולר ישירות לקמפיין של הנשיא ברק אובמה.

לסבן יש היסטוריה ארוכה של תרומות למפלגה הדמוקרטית. הנשיא לשעבר ביל קלינטון כינה אותו בעבר כ"חבר קרוב מאד". אולם מרבית האנשים מכירים אותו בזכות חברת הבידור שהקים, סבן אינטרטיינמנט, שאחראית להצלחת הפאואר ריינג'רס בארה"ב.

חיים סבן ואשתו שריל, צילום: בלומברג חיים סבן ואשתו שריל | צילום: בלומברג חיים סבן ואשתו שריל, צילום: בלומברג

בחודש מאי פורסם ב"כלכליסט" כי ע"פ אתר OpenSecrets.org המתעד את כלל התורמים למערכת הפוליטית

בארה"ב, סבן ואשתו שריל תרמו ישירות למערכת הבחירות של אובמה את מלוא הסכום המותר לקמפיין 2012: 5,000 דולר כל אחד בשתי תרומות.

איש עסקים ישראלי נוסף בארה"ב שבוחר דווקא לתרום לשני הצדדים, הוא בני אלג'ם מייסד ומנכ"ל לשעבר של פאקארד בל, שכיום חולש על עסקי נדל"ן הכוללים את מלון בברלי הילטון בבברלי הילס שבו נערכים טקסי גלובוס הזהב ובו קיפחה הזמרת וויטני יוסטון את חייה. עפ"י ה-OpenSecrets.org, אלג'ם תרם 5,000 דולר הן לאובמה והן לרומני בשנה שעברה והוסיף 2,500 לרומני השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות