אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריל לינץ': "המשקיעים מפריזים בסכנה שצ'ק פוינט תאבד נתח שוק לפאלו אלטו" צילום: עמית שעל

מריל לינץ': "המשקיעים מפריזים בסכנה שצ'ק פוינט תאבד נתח שוק לפאלו אלטו"

בנק ההשקעות הוריד מחיר יעד למניית צ'ק פוינט ל-52 דולר מ-64 דולר בעיקר עקב הניהול האסטרטגי: "במקום להוביל את העדר, החברה מגיבה לחידושים של חברות אחרות"

15.07.2012, 11:12 | מעין מנלה

משקיעים מפריזים בסכנה שצ'ק פוינט תאבד נתח שוק לפאלו אלטו נטוורקס, המתחרה שייסד ניר צוק, כך מעריכים אנליסטים בבנק ההשקעות מריל לינץ'. האנליסטים הורידו את מחיר היעד של המניה ל-52 דולר מ-64 דולר, עם המלצה ניטראלית, לאחר שהמנייה איבדה 26% בשלושה חודשים. מחיר היעד משקף פרמיה של 17% על מחיר השוק. עם זאת בבנק ההשקעות מציינים כי אכן צ'ק פוינט תאבד נתח שוק לפאלו אלטו, אך בצורה מתונה והדרגתית.

בעוד שפאלו אלטו צומחת יותר מצ'ק פוינט, במריל לינץ' מציינים כי היא חברה קטנה הרבה יותר וקהל היעד שלה הוא שונה. פאלו אלטו מתמקדת בעסקים גדולים יותר ובסקטור הציבורי בעוד שקהל היעד העיקרי של צ'ק פוינט הוא עסקים קטנים ובינוניים. עוד מציינים בבנק ההשקעות כי לצ'ק פוינט יש חסרונות בצד הטכני מול פאלו אלטו, דבר אשר עשוי להעניק לפאלו אלטו ייתרון בלקוחות גדולים הן בתחום הטכני והן במחיר. עם זאת, האנליסטים במריל לינץ' מעריכים כי בעסקים קטנים יותר הפתרונות של צ'ק פוינט הם תחרותיים. יתרון נוסף שמציינים במריל לינץ' הוא הממשק הגרפי שלה וההיכרות של מנהלי רשתות עם הממשק.

גיל שוויד, מנכ"ל ומייסד צ גיל שוויד, מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט | צילום: אביגיל עוזי גיל שוויד, מנכ"ל ומייסד צ

לכן, בבנק ההשקעות מעריכים כי קיימת סכנה של איבוד נתח שוק של צ'ק פוינט לפאלו אלטו, אם החברה לא תמצא דרכים לשיפור המחקר והפיתוח, היעילות ואסטרטגיות השיווק. עם זאת, האנליסטים מעריכים כי אובדן נתח השוק יהיה הדרגתי ומציינים כי הסכנה שצ'ק פוינט תאבד נתח שוק לג'וניפר גדולה יותר.

בצד החיובי מציינים במריל לינץ' כי הם מעריכים צמיחה של 10% בהכנסות צ'ק פוינט, שנתמכת בצמיחה יציבה של 14% עד 16% בהכנסות משירותים בקיזוז ירידה חדה בהכנסות ממוצרים מ-13.3% ל-2.2% ב-2011. כמו כן, במריל לינץ' כותבים כי המשקיעים מפריזים בסכנה לאיבוד נתח שוק לפאלו אלטו מכיוון שמגוון המוצרים והשוק שאליו פונה צ'קפוינט רחב בהרבה משל פאלו אלטו.

בצד השלילי הביקורת העיקרית של האנליסטים היא לגבי אסטרטגיית החברה. "החברה מנוהלת בצורה ריכוזית ויכול להיות שהגיעה לגבול יכולתה להתמודד עם צמיחה", כתבו במריל לינץ', "במקום להוביל את העדר, אנחנו חושבים שהחברה מגיבה לחידושים של חברות אחרות". עוד ציינו בבנק ההשקעות כי החברה לא הצליחה לקחת נתח שוק משמעותי מסיסקו וג'וניפר בשנים האחרונות. בנוסף ההשקעה במחקר ופיתוח הופחתה ובמריל לינץ' מאמינים שיש להגבירה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות