אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים אישרה את הצעת החוק להארכת שידורי החדשות המקומיות עד 2015 צילום: מיקי אלון

ועדת השרים אישרה את הצעת החוק להארכת שידורי החדשות המקומיות עד 2015

ההסדר המאפשר את המשך שידור החדשות המקומיות בכבלים ובלוויין מוארך מדי שנה בהוראת שעה, אך הצעת החוק של הח"כים כרמל שאמה הכהן, שלי יחימוביץ' ונחמן שי מבקשת להאריכו בשנתיים

15.07.2012, 15:48 | שלי פריצקר

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק שתאפשר שידורי חדשות מקומיות בכבלים ובלוויין עד 2015. ההסדר המאפשר את המשך החדשות המקומיות מוארך מדי שנה בהוראת שעה, ועל פי ההצעה החדשה הוא יוארך כאמור בשנתיים. את ההצעה הגישו ח"כים כרמל שאמה הכהן, שלי יחימוביץ' ונחמן שי.

החדשות מופקות כיום על ידי קודה תקשורת של רם לנדס וממומנות בהיקף 25.5 מיליון שקל בשנה מכספי התמלוגים של yes ו-HOT. החל בינואר 2013 תבוטל החובה לתשלום תמלוגים על ידי בעלי רישיון לכבלים ולוויין. על פי ההסדר החדש מוצע לאפשר להם לנכות את הוצאות ההפקה מתשלומים אחרים שמעבירות החברות למדינה, בהם עבור תשתיות ותשלומים שונים של דמי תמלוגים.

ח"כ יחימוביץ': "המשך קיומן של החדשות המקומיות, המאפשרות לפריפריה עיסוק תקשורתי וציבורי בעניינים שאינם מוצאים ביטוי בערוצים המרכזיים הוא חשוב ביותר. מעבר לחשיבות התקשורתית של התuכניות המקומיות, מדובר בבסיס תעסוקתי של מעל ל-120 עובדים וכר הכשרה לסטודנטים רבים הבונים את עתידם בתחום. חבל שבכל פעם מחדש' בחקיקה פרטית, אנו נאלצים להאריך את השידורים במקום למצוא פתרון ממשלתי קבוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות