אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמות שיער: רונלדו נגד מסי צילום: איי אף פי

מלחמות שיער: רונלדו נגד מסי

לאחר שנים שבהם פרסם הפורטוגלי את שמפו קליר, חתם לאחרונה הארגנטיני על חוזה לפרסום מוצרי השיער של הד אנד שולדרס

15.07.2012, 16:32 | רונן וודלינגר

אחרי היריבות הקבוצתית על תואר האליפות והיריבות האישית על תואר מלך השערים, מגיעה עכשיו יריבות נוספת בין כריסטיאנו רונלדו לליאו מסיי, ודווקא בתחום השיער. לאחר שנים שבהם פרסם הפורטוגלי את שמפו קליר, חתם לאחרונה הארגנטיני על חוזה לפרסום מוצרי השיער של הד אנד שולדרס, שזכורים בארץ בזכות הפרסומות בכיכובו של אלי אוחנה.

שני המותגים שהם מקדמים, אגב, הם מוצרי שמפו נגד קשקשים.

כיום רונלדו מרוויח בשנה קרוב ל-20 מיליון יורו מחוזי פרסום עם חברות כמו קוקה-קולה, קסטרול, נייקי וכאמור קליר. מסי לעומתו מרוויח כ-33 מיליון יורו בשנה – 10.5 מיליון בברצלונה והשאר מחסויות.

בינתיים, בגזרת החוזה האישי של רונלדו עם ריאל מדריד, צפויות התפתחויות, שיעלו לריאל מדריד הרבה מאוד כסף.

כריסטיאנו רונלדו.  שכרו של הכוכב יעלה למועדון לא פחות מ-114 מיליון יורו – מתוכם 75 מיליון ילכו לחשבון הבנק של הפורטוגלי, בעוד 39 מיליון יועברו לרשויות המס, צילום: איי אף פי כריסטיאנו רונלדו. שכרו של הכוכב יעלה למועדון לא פחות מ-114 מיליון יורו – מתוכם 75 מיליון ילכו לחשבון הבנק של הפורטוגלי, בעוד 39 מיליון יועברו לרשויות המס | צילום: איי אף פי כריסטיאנו רונלדו.  שכרו של הכוכב יעלה למועדון לא פחות מ-114 מיליון יורו – מתוכם 75 מיליון ילכו לחשבון הבנק של הפורטוגלי, בעוד 39 מיליון יועברו לרשויות המס, צילום: איי אף פי

עם הגעתו למדריד, בשנת 2009, חתם כריסטיאנו רונלדו על חוזה לשש עונות תמורת 9.5 מיליון יורו נטו לעונה. שלוש שנים קודם לכן חוקק בספרד החוק שכונה "חוק בקהאם", אשר העניק למועדוני הכדורגל הקלות בתשלום המס על משכורותיהם של שחקנים זרים, וזאת במטרה למשוך כוכבים לליגה הספרדית. לפי החוק, זרים

המשתכרים יותר מ-300 אלף יורו לעונה משלמים 24% מס, בעוד שחקנים ספרדים משלמים 45%. לפיכך, עלות שכרו של הפורטוגלי מבחינת ריאל עמדה עד כה על 11.8 מיליון יורו לעונה. כיוון שהחוק אמור היה לחול לפחות עד שנת 2016, חוזהו של רונאלדו, שחתום עד 2015, אמור היה להיות במסגרת ההקלות.

אלא ששתי התפתחויות מהתקופה האחרונה עשויות לשנות את המצב בצורה משמעותית. הראשונה היא שרונלדו מבקש מזה זמן לחתום על חוזה חדש ומשודרג, ולפי הדיווחים בספרד נשיא ריאל פלורנטינו פרס מוכן לשלם 15 מיליון יורו בעונה כדי למנוע מהכוכב שלו לעזוב לאנגליה. ההתפתחות השנייה היא שבמסגרת העלאות המסים האחרונות של ממשלת מריאנו ראחוי בוטל חוק בקהאם, ולא רק שזרים לא ייהנו יותר מההטבה, אלא שהמס על הכנסות שנתיות הגבוהות מ-300 יורו עומד לעלות ל-52% (במקום 45%).

משמעות הדבר היא פשוטה: אם שכרו השנתי של רונאלדו אכן ישודרג ל-15 מיליון יורו בעונה, אזי עלות השכר עבור המועדון תעמוד על כ-22.8 מיליון יורו בעונה – כמעט כפול מעלות השכר הנוכחית. לפיכך, אם החוזה יהיה לחמש שנים, כמו שמדווחים בספרד, שכרו של הכוכב יעלה למועדון לא פחות מ-114 מיליון יורו – מתוכם 75 מיליון ילכו לחשבון הבנק של הפורטוגלי, בעוד 39 מיליון יועברו לרשויות המס. הצעד הזה אולי ישמח את אוהדי המרנגס, אבל הוא צפוי להקשות על התקציב של הקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות