אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אלקטרה במו"מ לרכישת חופרי השרון לפי שווי 120 מיליון שקל צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי ל"כלכליסט": אלקטרה במו"מ לרכישת חופרי השרון לפי שווי 120 מיליון שקל

זלקינד לא התייאש מסירובו של הממונה על הגבלים עסקיים לאשר את רכישת פעילות חברת דלקיה על ידי החברה שבשליטתו. אלקטרה מנהלת מו"מ לרכישת לפחות מחצית ממניות חופרי השרון מידי הבעלים והמנכ"ל, איל גבאי

16.07.2012, 07:10 | גולן חזני

אחרי שהממונה על הגבלים עסקיים לא אישר את רכישת פעילות שירותי האנרגיה לתעשייה של חברת דלקיה מקבוצת ואוליה על ידי אלקטרה, פונה החברה שבשליטת גרשון זלקינד לרכישה של חברה אחרת ומרחיבה את פעילותה לתחום ההנדסה האזרחית שבו לא היתה פעילה עד היום.

ל"כלכליסט" נודע כי אלקטרה, שמנוהלת בידי איתמר דויטשר, מנהלת משא ומתן לרכישת לפחות מחצית ממניותיה של חברת חופרי השרון, לפי שווי חברה של 120 מיליון שקל. המניות צפויות להירכש מידי איל גבאי, לשעבר סגן הנשיא וראש אגף התשתיות בהתאחדות הקבלנים, שמחזיק בבעלות על החברה ומשמש כמנכ"ל שלה.

מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר , צילום: מיקי אלון מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר | צילום: מיקי אלון מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר , צילום: מיקי אלון

חופרי השרון הוקמה על ידי גבאי ב־1989, היא נחשבת לאחת מחברות ההנדסה האזרחית הבולטות בישראל והיתה שותפה לפרויקטים מורכבים בתחום התשתיות. מחזור ההכנסות של חופרי השרון עומד על 420–450 מיליון שקל בשנה, ומועסקים בה מאות עובדים. חופרי השרון מחזיקה בארבע חברות־בנות שהגדולה בהן היא לינום שמתמחה בביצוע מנהרות וגשרים, כולל בכביש חוצה ישראל, ואשר חופרי השרון מחזיקה ב־50% ממניותיה, כשביתר המניות מחזיק המייסד נועם גורן.

בין לקוחות החברה מצויים על פי נתוני BDI החברה הלאומית לדרכים (מעצ), רכבת ישראל, נתיבי איילון, חוצה ישראל, דרך ארץ, נמלי ישראל, מקורות, רשויות מוניציפליות וחברות עירוניות. בין הפרויקטים שביצעה החברה מצויים קו הרכבת המקשר בין נמל התעופה בן־גוריון לבין מודיעין, הרחבת כביש 553 והפרדה מפלסית בבית יהושע, סלילת הקטע עירון־רגבים בכביש 6, פרויקט דחיקת צנרת ממתקן ההתפלה פלמחים לתוך הים, קו רכבת בין מחלף משה דיין לגשר רבין בנתיבי איילון, פרויקט הרחבת כביש 57, פרויקט הרחבת כביש 5 והקמת מחלף קסם, פרויקט הרחבת אזור התעשייה ברקן ועוד עשרות פרויקטים עירוניים.

כיום עובדת חופרי השרון על הקמת מנהרות לקטע האחרון במסילת הרכבת תל אביב־ירושלים והקמת קו ביוב ראשי לאורך נתיבי איילון בתל אביב. אלקטרה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ־1.08 מיליארד שקל ועוסקת בייצור והתקנת מערכות מיזוג אוויר מרכזי, מעליות, מוצרי תשתית חשמליים וכן פועלת בתחום הנדל"ן. רכישת חופרי השרון תכניס את אלקטרה כאמור לתחום התשתיות, שבו פעילות בעיקר דניה סיבוס וסולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי.

את 2011 סיימה אלקטרה עם עלייה של כ־5.5% בהכנסותיה לסכום של כ־2.85 מיליארד שקל. הרווח הגולמי בשנת 2011 עלה בכ־9.7% והסתכם בכ־313.9 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של אלקטרה הסתכם בשנת 2011 בכ־127.8 מיליון שקל, ירידה של 15% מהתקופה המקבילה. מאלקטרה לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות